Pleoapa ochiului drept

Afectiuni oculare
Intrebare postata de tristetea cu 11 ani in urma

Cam de o luna am probleme la pleoapa ochiului drept, am momente cand am impresia ca este ceva in ochi, la pleoapa spre nas s-a incretit pielea, (ca niste riduri) lacrimez mai ales noaptea, mi s-a spus ca am dermatita sau eczema, am facut unele tratamente cu tobradex, flumetol, vitapos,dar revine am eliminat rimelul, creionul dermatograf si demachiantul, si tot degeaba, va rog mult daca puteti cumva sa imi clarificati problema
ps am 54 ani si port ochelari de vedere si cu plus pt miopie si pt citit, va multumesc anticipat
cu respect Magdalena

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Dr. Florentina Chitac-Pashalidis MDr. Florentina Chitac-Pashalidis este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Buna ziua.
Sfatul meu este sa faceti un consult oftalmologic complet, pt a fi examinate atat pleoapa cat si globul ocular, la biomicroacop.
Cu stima, dr. Florentina Chitac-Pashalidis

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Afectiuni oculare.

tristetea (acum 11 ani)

am facut doua consulturi si degeaba, alt sfat imi puteti da? sunt din Pitesti, va multumesc mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Buna (acum 11 ani)

Mergi la un medic homeopat bun. Homeopatia vindeca usor asa ceva, insa depinde mult si de medic. Insa evita-l pe dr. Cadar din Pitesti ca nu stie homeopatie decat la nivel de amator si mai este si f. scump.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tristetea (acum 11 ani)

Multumesc mult, o zi minunata va doresc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tristetea (acum 11 ani)

Va rog mult, mai am o problema, am fost la un doctor homeopat, ramane sa stabileasca tratamentul pt mine, Va multumesc pt sfat, sa vedem ce va fi. Asa cum am spus mai am o problema, am spodiloza cervicala avansata, ciocuri f mari care deja apasa pe diferiti nervi. (am hipoacuzie , inca nu este grav) dar am si artroza la umarul drept, care sa lasat pe mana la incheietura mainii. Am dureri f mari, am facut si fizioterapie (ce-i drept acum doi anI) dar fac mereu tratamente cu antiinflamatoare MSM, arcoxia, cerebrex, dezametazona, movalis (nu le mai retin pe toate) acum de cateva zile imi e greu si sa misc mana, am dureri mari, am luat Mabron si totusi durerea nu ma lasa, sunt nevoita sa muncesc, nu imi pot lua concediu medical, nu imi permit sa stau acasa, credeti ca tratamentul de la doctorul homeopat va face ceva si pt mana? Imi puteti recomanda ceva pt ameliorarea durerilor la umar si la incheietura mainii? Imi cer scuze daca va stresez, dar sunt intr-o situatie dificila, nu pot sta acasa, dar am dureri f mari.
Cu cel mai mare respect va doresc o zi linistita

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: