Pierderea vederii periferice urmata de durere oculara?

Afectiuni oculare
Intrebare postata de MembruMobileApp1523268474 cu 6 ani in urma

Buna ziua!
Imediat dupa ce s-a trezit sotul meu si-a pierdut vederea periferica pentru cateva minute. Si-a amintit ca a patit acelasi lucru acum 2 ani, atunci fiind urmat acest episod de o durere de ochi/cap. Nu a durat nici 10 min acum ca vederea i-a revenit, dar a aparut aceeasi durere oculara ca si atunci. A trecut mai bine de o ora de cand e prezenta aceasta durere. S-a intins in pat si a luat un nurofen forte, acum speram sa isi faca efectul cat mai repede.
La ce medici ne sfatuiti sa mearga sa verifice aceasta problema?
Multumim pt ajutor!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Utilizator21565722224 (acum 4 ani)

Buna ziua, am patit si eu acelasi fenomen, pierdere periferica pe ochiul stang urmat de o durere oculara.
ce ati facut d-voastra ce a zis doctorul ? (daca ati fost la unul )

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: