Alergie ?

Intrebare postata de Utilizator11585590059 cu 3 luni in urma - 1 raspuns
Grupurile de discutie din care face parte intrebarea: Afectiuni minore ale pielii

Buna seara . Am făcut un CT cu substanța de contrast pe 27-3-2020 și când am venit acasă am avut stări de voma . A doua zi mi-a fost rău de tot ,anxietate , stări de caldura , am vărsat . Am luat Diapril și pastilele de anxietate și imediat am vărsat . Azi 30 -3-2020 am observat pe tot corpul bubițe rosi . Nu ma mananca . Sunt pe piept , spate , burta sunt rosi iar pe mâini și picioare sunt culoarea pielii . Am făcut cumva alergie la substanța de contrast impreuna cu pastilele de diabet și anxietate ?

×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Spam
Categorie gresita
Abuz

Raspunsuri (1)

Utilizator11585590059 (cu 3 luni in urma)

Poate nu îmi Răspunde nimeni , dar voi scrie . Azi am chemat salvarea . Mi-a făcut un cortizon . Ce analize trebuie sa fac sa văd dacă nu mi-a afectat rinichiul substanța de contrast ? Și ce analize mai pot face sa văd de unde e starea de voma ?

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Raspunde

×
×
Felicitari! Raspunsul a fost postat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost editat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost sters cu succes!
Se incarca...

Cauta

Nu ai gasit ce cauti? Cauta intrebari similare sau adauga o intrebare noua.

Adreseaza o intrebare!

Comunitatea SfatulMedicului este pregatita sa raspunda la intrebarea ta!

Adreseaza o intrebare

Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie, ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.

Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare, informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.

SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel. Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.