Scolioza

Afectiuni coloana vertebrala
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma

As indrazni sa va intreb cat la % sunt sanse de reusita,si cat la % sunt sanse sa raman paralizata?!am scolioza in C,am 2 anestezii totale in coloana,iar inca vre-o 3 locale.am 20 de ani si as dorii mai multe informatii,m-as fi gandit sa fac operatie !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (91)

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

am o scolioza in forma de s am 37 ani ce sanse de operatie si ce riscuri am

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

CRISTIAN78 (acum 16 ani)

incearca la spitalul din Bucuresti Foisorul DE Foc dr.DRAGOSLOVEANU

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

unde se poate opera o fetita de 12 ani de cifoscolioza toraco-lombara ?
cu multumiri anticipate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mariana (acum 10 ani)

pt scolioza si alte afectiuni spinale este ff bun dr alexandru thiery spitalul grigore alexandrescu,incercati makr sa-l cunoasteti si nu cred k veti regreta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ramona354 (acum 16 ani)

eu am 22 de ani si am 24 de zile de la operatia de scolioza si sunt bine.daca vrei sa vb ma gasesti pe mess:adriana22doc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

Asi vrea sa stiu cat ar costa o operatie de scolioza.Dar in strainatate.?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

Va multumesc pentru raspunsul primit la problema mea.Scolioza este intra-adevar o deviatie foarte grava a coloanei vertebrale care poate avea numeroase consecinte negative asupra starii generale de sanatate de aceea ma tem de o eventuala operatie desi din articolul pe care l-am citit am inteles ca in cazul meu aceasta s-a impune.As dori totusi sa cer parerea unor persoane aflate in situatii similare care au purtat corset.As dori sa aflu de unde as putea procura un corset potrivit pentru mine la un pret nu foarte ridicat.Cui ar trebui sa ma adresez pentru procurarea unui corset care sa mi se potriveasca?va ultumesc inca o data!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

am 110 grade...unde ma pot opera???????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

florina (acum 12 ani)

te poti opera la spitalul focisorul de foc din bucuresti..la doctorul ursu...are vinerea consultatii in policlinica spitalului...eu sunt operata acolo si am 13 ani de la operatie...sanatate multa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cristina (acum 9 ani)

imi poti da mai multe detalii despre operatie?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Windy (acum 9 ani)

nu cred ca se merita sa faci glume sincer ti-o spun...daca ai avea 110 grade iti zic ca eu ai fi paralizat...nici nu stii ce inseamna 110 grade scolioza...rusinos sincer.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Sotia mea are scolioza la mijlocul spatelui cu deviatie spre dreapta.La varsta ei de 31 de ani,ce se mai poate face?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vicolas maria (acum 11 ani)

sunt socata . dar si la mine e aceias problema .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Am 26 ani si am fost depistata cu scolioza la 13 ani.Am urmat toate metodele de tratament gimnastica medicala,cortet.In prezent scolioza are 38 grade.Am rugaminte sa ma sfatuiti daca credeti ca operatia este indicata in cazul meu.Multumesc,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ana (acum 12 ani)

Buna am exact aceeasi problema si varsta imi poti spune daca te-ai operat pana la urma, sau ce rezolvare ai mai gasit?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

constantin11107650 (acum 15 ani)

te rog vreau mai multe informatii. Fetita mea are 12 ani si 45 grade, evolueaza rapid, cu toate eforturile depuse si incerc sa ma gandesc la operatie? Eu merg la prof Jianu, dar vreau sa mai incer si la foisor sau la budimex. Unde te-ai operat? stii o clinica in afara? te rog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ariana (acum 13 ani)

Va zic eu sa ramenti la dr.Mihai Jianu si eu trebuie s ama operez la dansul este un doctor exemplar.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andrei125111062 (acum 15 ani)

peste 40-50 de grade se recomanda operatia
intre 25-40 corsetul
pana in 25 gimnastica
dar kinetoterapia terbuie facuta cu simt de raspundere

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

florin140111512 (acum 15 ani)

pei sansele de reusita sunt cam de 98% iar de a ramnae paralizata de 1%...nush cum sta treaba cu anesteziile....eu am trecut printr-o astfel de operatie in acest an,in ianuarie iar operatia a reusit si ma simt ffff bn.....apropo cate grade ai??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

georgiana maria1 (acum 15 ani)

stiu ca e cam tarziu de cand ai publicat aceasta intrebare si s-ar putea ca raspunsul meu sa nu-ti fie de folos. daca ai pana in varsta de 18 ani nu ar trebui sa platesti nimic,in spitalul alexandrescu ,fiind de copii nu se plateste,in rest dak esti majora nu stiu ce sa-ti spun!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Advertisement Advertisement
Pag 1 din 5