Medicatie Discopatie Lombara

Afectiuni coloana vertebrala
Intrebare postata de BogdanelM cu 11 ani in urma

Buna ziua! Mama mea a inceput de curand sa ia niste produse recomandate de o prietena de a ei, care "cica" or sa o ajute cu problemele cardio-vasculare.Mentionez ca mama are numite convulsii periodice din aceasta cauza. Femeia respectiva(o prietena) ia spus ca aceste "medicamente" (nu stiu cum sa le numesc altfel, ea zice ca sunt niste vitamine si aditivi alimentari) au mai multe intrebuintari si ca ar fi bune si pentru mine, in ameliorarea durerilor provocate de discopatie lombara. Ceea ce as vrea sa stiu de la voi, este daca a auzit cineva de aceste "vitamine" si stie mai exact cu ce se mananca aceste produse? Produsele sunt de la firma Kyani.
Va multumesc anticipat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

Angela (acum 11 ani)

Buna Bogdan. Aceste "vitamine" precum le spui tu sunt niste suplimente naturale. Ele exista pe piata din SUA (de acolo scriu eu acum) de ceva vreme...nu stiam ca sa gasesc si in Romania. Rau nu au cum sa faca. Nitro fx este un vaso dilatator din planta noni. Eu am luat Nitro fx dupa ce l-am nascut pe Andrei, si m-am recuperat mult mai repede dupa nastere.
Succes cu Kyani. Mie personal mi-au facut foarte mult bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

BogdanelM (acum 11 ani)

Buna Angela, multumesc pentru raspunsul tau. Ideea pentru care am adresat aceasta intrebare, este ca nici eu nu am auzit de ele la noi in Romania, pana cand aceasta persoana nu a vorbit cu mama, si tocmai de accea sunt un pic reticent, daca totusi sunt atat de bune pe cat mi-ai spus tu, probabil auzeam ceva, o reclama, sau sa vorbeasca lumea de ele.. tocmai de aceea am adresat aceasta intrebare aici, pentru ca as dorii raspunsul unui medic. fiind ceva bun, ma gandesc ca trebuie sa fii auzit vreunul din medicii de pe acest site de produsele respective. O zii buna!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Angela (acum 11 ani)

Mai mult ca sigur ca medicii de acolo sunt la curent cu aceste produse. Nu ai vazut reclama la ele, deoarece se c***a in sistem de network marketing (adica nu le poti achizitiona decat prin cineva). Probabil doctorii de pe aceasta pagina iti vor da mai multe detalii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

BogdanelM (acum 11 ani)

Asta astept si eu , niste detalii :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

amyss (acum 11 ani)

buna tuturor!
Am aceasta problema de 4 ani*discopatie lombara),am incercat tratamente cu antiiflamatoare,fizioterapie,kineto,masaj,repaos la pat(care m a terminat mai rau decat eram!)am ajuns sa am dureri groaznice si dificultate in mers,acum ac dexametazon in vena,ma simt mai bn dar are reatii adverse urate p termen lung,sper sa gasesc si eu o cale sa ma vindec alta decat injectii si pastile care distrug ficatul si stomacul,astfet tot intreband si cautand diverse metode,o amica mi a recomandat de la firma FREEDOM produse aturale DIN ALOE VERA,fratele meu s a tratat cu ele,a avut hernie de disc,se simte mult mai bine si a revenit la sport si activitatea zilnica normala dinaintea durerilor.Am sa incerc si eu si va recomand si voua sa incercati orice e posibil pe cale naturala..si nu in ultimul rand excludeti interventi chirurgicala daca inca puteti merge cat de cat!!!orice operatie afecteaza toata viata si nu e garantata DELOC! Va las si un link ce mi se pare interesant si util

http://www.ifamilia.ro/boli/boli-reumatice/lumbago-%C5%9Ei-lombosciatica

Sanatate tutror si numai bine va doresc!
PS: "boala"aceasta cere MULTA RABDARE,fratilor,nu disperati,fiti mreu optimisti!;)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr Costina Diaconu (acum 11 ani)

Pentru cazurile de dureri lombare severe o metoda eficienta si foarte rapida ca efect este injectarea in spatiul peridural a unui preparat cortizonic care va actiona strict local, fara efecte adverse la nivelul organismului, timp de 3-6 luni. Efectul apare a doua zi dupa administrare. In rare cazuri este necesara repetarea administrarii o singura data.
Metoda poate fi efectuata doar de medicii specialisti si primari ATI (anestezie-terapie intensiva).

Telefon programari: 0741.43.33.37 (orele 10-18)
Dr Costina Diaconu (medic primar ATI cu competenta in terapia durerii)
www.cabinet-terapia-durerii.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr Costina Diaconu (acum 11 ani)

Pentru durerile datorate coloanei vertebrale (hernii de disc, spondiloza, pozitii vicioase la birou, cifoze etc.) da rezultate foarte bune o metoda folosita de 20 ani in occident si complet noua in Romania numita terapie prin stimulare magnetica de inalta frecventa.
Cazurile usoare se pot ameliora sau rezolva cu 4-6 sedinte (o sedinta pe saptamana) iar cele grave in 10-15 sedinte (doua sedinte pe saptamana).
Pe langa durerile localizate la nivelul coloanei se vor ameliora si cele secundare, la distanta, situate la nivelul picioarelor si capului si bineinteles ametelile (datorate problemelor coloanei cervicale).
O sedinta costa 50 lei si dureaza in jur de 20-30 minute de la caz la caz.
Metoda substiutie cu succes fizioterapia, kinetoterapia, masajul, acupunctura dar se poate face foarte bine si in paralel cu acestea. De asemenea metoda permite multor pacienti renuntarea la medicatia antiinflamatoare si antialgica (cu efecte secundare cunoscute - digestive, hepatice, renale etc.).
Telefon programari: 0741.43.33.37 (orele 10-18)
www.cabinet-terapia-durerii.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dima Manole (acum 9 ani)

In att. Dr Costina Diaconu

Am polidiscopatie lombara si medicul reumatolog mi-a prescris
tratament cu siedeflex, gabagama si doreta. Deoarece in anul 1998 am avut amputatie de rect iar in anul 2000 lobectomie superioara dreapta(am facut 56 sedinte cu citostatice), medicul nu a prescris terapie prin stimulare magnetica nici ultrasunete. Am auzit ca dupa 10 ani de la ultima interventie se poate face si terapie prin stimulare magnetica. Rog dati-mi un sfat corect. Se poate face terapie prin stimulare magnetica sau nu?
Cu multumiri, (M. Dima)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: