Dureri de spate raspuns medic

Afectiuni coloana vertebrala Dureri de spate
Intrebare postata de MARIS71 cu 13 ani in urma

Am dureri groaznice de spate in zona bazinului. Ma doare si atunci cand stau pe spate, si cand merg, abia ma aplec. Dati-mi un sfat, nu stiu nici la ce fel de doctor sa ma duc sa aflu un diagnostic. Maris71

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

Alina Iatan, recuperare medicala MAlina Iatan, recuperare medicala este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Buna ziua! e simplu....primul pas mergeti catre medicul de familie pentru a va indruma catre un specialist...daca nu vreti sa pierdeti timpul cu asa ceva indreptati-va catre un medic ortoped.in urma unui diagnostic pus veti urma si un tratament care sa va scape de durere. Sanatate multa! cu drag, Alina Iatan.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Afectiuni coloana vertebrala.

MARIS71 (acum 13 ani)

Multumesc mult, macar stiu de unde sa incep.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ana (acum 13 ani)

buna ziua!
am si eu o durere de spate....am o durere intre coloana vertrebrala si omoplat (in partea dreapta)....si plus de asta am obsevat ca este un pic mai umflat in acea zona.....ce ma sfatuiti sa fac? ce poate fi?
va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alina Iatan, recuperare medicala MAlina Iatan, recuperare medicala este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

buna ziua! probabil ca e o contractura musculara fie de la o miscare gresita, fie de la aerul conditionat sau stat in curent...etc. Puteti incerca un usor masaj local cu diclofenac si apoi incercati sa miscati bratele sus-jos, stanga-dreapta, iar daca simtiti durere sa va opriti. cu siguranta va trece! sanatate multa! Alina Iatan.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lol (acum 13 ani)

http://www.topsanatate.ro/articol/5-exercitii-pentru-zona-lombara-19408.html

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Isabela Corlateanu (acum 13 ani)

Cel mai eficient tratament impotriva durerilor de spate,cap,oase este cel cu lumina polarizata.Lumina BIOPTRON are efecte biostimulatoare: când se aplică pe piele, stimulează structurile intracelulare şi moleculele sensibile la lumină. Aceasta iniţiază reacţii celulare în lanţ şi declanşează aşa numitele răspunsuri secundare, care nu se limitează doar la suprafaţa de piele tratată, ci pot cuprinde întreg organismul.
Terapia cu Lumină BIOPTRON stimulează şi modulează procesele reparatorii şi regenerative ale organismului, ca şi pe cele ale sistemului imunitar.
Terapia cu Lumină BIOPTRON acţionează într-un mod natural prin stimularea capacităţii regenerative a corpului, ajutând astfel corpul să îşi activeze potenţialul propriu de vindecare.
[email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Constantin (acum 13 ani)

Gasesti solutii naturiste pe www.eco-logica.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mariana (acum 13 ani)

Buna ziua,
Am ca si solutie la problema dumneavoastra un aparat medical ce foloseste lumina polarizata,daca sunteti din Bucuresti sau Constanta si doriti sa il testati gratuit dati-mi un mail la [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gheorghe (acum 11 ani)

am durere de spate in partea de jos.Spunetimi va rog ceva.poate stie cineva vreo reteta naturala.daca nu poate imi recomandati un medic bun.....va rog foarte frumos ajutatima...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gheorghe (acum 11 ani)

vreau sa va mai spun ca am avut o lovitura.din aceasta cauza ma doare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: