Durere in partea stanga sub coasta raspuns medic

Afectiuni coloana vertebrala
Intrebare postata de persi cu 13 ani in urma

Buna seara,am o intrebare,am mancat ceapa verde si a inceput sa ma doara in partea stanga sub coasta,nu e prima data knd ma doare.De la ce poate fii?la medic nu as merge pt ca am fost o data si nici macar nu ma consultat,mi-a zis ca am colon iritabil si mi-a dat ceva pastile pt stres.....Astept raspunsul dumneavoastra.O seara buna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

Medic Epuran MMedic Epuran este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Vă pot spune doar că nu se poate pune un diagnostic exact doar pe baza unui singur simptom descris de d-vs (durere în partea stângă sub coastă), dar ar putea fi vorba de o afecţiune la nivelul stomacului (probabil o gastrită - mai ales dacă durerea apărută imediat după masă este însoţită şi de un gust neplăcut în gură, greţuri, sialoree şi vărsături). Dacă această durere va persista după fiecare masă, recomand consultul unui gastroenterolog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Afectiuni coloana vertebrala.

adrian (acum 8 ani)

Buna ziua si eu am o durere de gat numai seara si ma doare in piept numai cand trag fumul de tutun ce poate fi?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ely (acum 11 ani)

Buna.Am si eu o problema care ma ingrijoreaza f tare,va pot spune si eu am probleme in partea stanga sub coasta,dupa ce mananca ma balonez,imi este foarte greu indiferent de mancarea care o consum,iar in partea stanga ma umflu.va rog daca ma puteti ajuta,ca nu mai suport si sunt f speriata!!va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daria (acum 10 ani)

bunas,nu stiu de ce ma doare in partea stanga si tot atunci m,a doare si stomacu ,spatele,oare ce ar putea fi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andra (acum 10 ani)

Buna Daria. Cu aceeasi problema ma confrunt si eu. Totul a inceput la ora 20 cu o durere de stomac. Apoi in partea stanga si cea dreapta si s-a oprit in spate in jurul rinichiului stang si al celui drept. Mentionez ca durerea de stomac a fost atat de puternica incat mai aveam putin si ma tavaleam pe jos. Am luat un No spa de 80 mg fara nici un efect. La vreo ora am luat un Maalox si vad ca stomacul nu ma mai doare dar in rest ma dor celelalte dar suportabil. Eu sunt si o fire mai panicoasa si anxioasa si probabil ca din cauza ca ma sperii imi amplific durerile. Mentuonez ca este prima data in care postez pe un astfel de site.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dorin (acum 10 ani)

Buna si eu am aceste simptome de mai sus , nu mai shtiu ce sa mai fac , speram ca gasesc raspunsul aici !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nety (acum 10 ani)

am o durere in partea stg.sub coaste, care apare dupa masa de dimineata indiferent ce maninc,aceasta persista de o luna de zile,in situatia in care fac si cura de oua de prepelita.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Benj (acum 8 ani)

Esti pe duca mai naluca

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Calea Mitica (acum 8 ani)

Buna seara,am 28 de ani,si ma doare de vreo 2saptamani in partea stângă sub coaste si in spate si sunt balonat,sunt ca niste înțepături mai pronunțate...ce poate fi...?Astept raspuns ,va rog!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11572945360 (acum 4 ani)

Buna ziua. Nu e recomandata ceapa la cei cu colita ulceroasa. Eu urmez (ca un ghid) LOWFOD map. Nu e facuta exact pt aceasta boala dar doctorul mi.a recomandat sa o iau ca un ghid. Si ma ajutat enorm

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: