Durere de spate brusca

Afectiuni coloana vertebrala
Intrebare postata de fetitzacuminte cu 11 ani in urma

Salut..azidimineata mam asezat pe scaun la calculator si brusc am simtit o durere ca o sageata in partea de jos a spatelui..mai precis langa coloana..am incercat sa ma ridic dar nu am reusit..apoi cu ajutor am incercat sa ma ridic si sa merg ..la mers nu ma pot lasa pe piciorul drept..ma sageata in punctul acela la spate..am incercat cu masaj cu crema aceea puterea ursului dar ma lasa pe moment durerea dupa care reapare..ce as putea sa fac pana luni cand pot sa merg la doctor?si ce as putea sa am?eu am mai avut acum 3 luni durere de spate dar nu aasa de puternica si nici in acelasi loc..am facut injectii cu voltaren si muscoril(asa se numesc aici in italia)va rog spuneti-mi ce as putea sa fac?oare sa am hernie de disc?simtpomele sunt cam aceleasi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Radu (acum 11 ani)

exact la fel am patit si eu azi dimineata. Un junghi puternic in regiunea lombara. Mi s-a mai intamplat de cateva ori, dar la fel doar dimineata... Am observat ca de obicei durerile apar daca in ziua precedenta am stat mult la calculator. Junghiurile ma lasa de la sine cam dupa 1 ora.
Incerc sa ma asez intr-o pozitie in care sa nu ma doara spatele si apoi trec de la sine. Probabil e si din cauza somnului intr-o pozitie solicitanta pentru muschi lombari, nu stiu..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Puterea Ursului (acum 9 ani)

Iti recomand puterea ursului, exact asa am fost si eu este foarte bun. Il poti cumpara de aici: http://http://puterea-ursului.com/

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: