Am dureri de mijloc ingrozitore uneori ma trezesc de durere

Afectiuni coloana vertebrala
Intrebare postata de cristina_alexa cu 13 ani in urma

Ce pot face sa nu ma mai doara asa tare cu toate ca merg pe jos zilnic cate 50 de minute

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (21)

marialeea (acum 13 ani)

Ai fost la medicul neurolog? Poate ai vreo vertebra tasata! In cazul asta, nu e de glumit! Numai medicul iti poate recomanda un tratament, in urma investigatiilor pe care ti le va face (CT, eventul RMN, radiografie etc.). Dar probabil ca iti va spune ca trebuie sa faci proceduri: impachetari cu parafina, masaj, exercitii fizice speciale pentru afectiunile coloanei. Banuiesc ca ai incercat cu clasicele unguente antiinflamatoare? (gen Voltaren) Sau cu Mydocalm si Tador... Cred ca, atunci, trebuie mers la medic, caci problema, daca persista si nu se amelioreaza dupa un tratament specific cu pastile, este destul de grava.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristina_alexa (acum 13 ani)

am fost la medicul de familie a zis ca e de la statul pe scaun din confectii

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena (acum 13 ani)

am dureri de mijloc ingrozitoare ,durera se lasa pe bazin si picioare,am fost la doctorul de familie sa-mi dea o trimitera la un medic specialist,dar,dansa mi-a dat un tratament pe baza de injectii.TADOR.LE-AM FACUT ,am luat medicamenta (midocalm,aulin...)EU MAI LUAM PE LANGA ACESTE MEDICAMENTE DICLOFENAC SI SUPOZITOARE CU INDOMETACIN.NU MAI SUPORTAM DUREREA SI MI-AM CUMPARAT KOSMODISK.POT SPUNE CA CAT DE CAT MI-A AMELIORAT DUREREA DAR EU VREAU SA SCAP DE EA .CE POT SA FAC?ce sfat imi dati?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marialeea (acum 13 ani)

Elena, ai nevoie de proceduri medicale gen gimnastica, masaj, impachetari cu parafina, namol, pe care numai medicul neurolog ti le poate recomanda si el va sti unde sa le faci. Exista centre medicale de tratament nu numai in statiuni, sa stii. Dar e musai sa mergi la un consult de specialitate la neurologie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mariana (acum 13 ani)

Buna ziua,
Am ca si solutie la problema dumneavoastra un aparat ce foloseste lumina polarizata,daca sunteti din Bucuresti sau Constanta si doriti sa il testati gratuit dati-mi un mail la [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristina_alexa (acum 13 ani)

mersi de raspuns dar sunt din orasul tulcea din pacate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihaela (acum 10 ani)

Da,cum fac? din Bucuresti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

valicohai (acum 13 ani)

Buna seara!
Inteleg ca dupa cinci luni de la prima postare problema dvs inca nu a fost rezolvata.
Probabil aveti deja si un diaagnostic pentru aceasta afectiune.
Eu am suferit patru ani de zile din cauza unei hernii de disc( sper sa nu suferiti di aceleasi motive!) si dupa ce m-am saturat de injectii, masaje, fizio, creme de toate felurile, am avut norocul sa-mi fie recomandata o metoda cu ajutorul careia m-am
pus bine pe picioare si de aproape doi ani nu mai iau medicamente , nu fac sedinte de niciun fel si sunt bine cum nu as mai fi crezut.
Scrieti-mi pe adresa de e-mail( adaugati la nume yahoo) si va voi da detalii.
Trebuie sa stiti ca cei care stau mult pe scaun sunt printre cei mai expusi la afectiuni ale coloanei.Ar trebui ca dupa 45-50 de minute de stat jos sa va relaxati cateva minute, dar inclin sa cred ca nu vi se permite.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anca (acum 13 ani)

Domnule vali, de ce nu puteti scrie aici metoda aceea? Poate profita mai multa lume! este un secret?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

valicohai (acum 13 ani)

Buna ANCA!
Este chestiune de principiu.
Nu vreau sa fac reclama unor firme din tara asta si nu vreau sa fac reclama gratuita
(nu ca as dori sa fiu remunerat pentru asta de cineva neaparat).
Eu in urma rezultatelor obtinute, am postat chiar comentarii referitoare la aceasta metoda si am fost asaltat de nenumarate persoane, fiindca incidenta afectiunilor de coloana este foarte mare si oamenii nu mai au solutii.
Alt motiv pentru care nu dau detalii este acela ca as putea fi luat in deradere, in special de persoane care n-ar pricepe nimic despre aceasta metoda.
Este stiut si verificat ca in orice domeniu, cei care nu se pricep sunt cei mai ''experti''!
Nu fac niciun secret din asta si dimpotriva caut sa ajut cat de multe persoane pot, fiindca eu stiu ce inseamna sa ai o afectiune de coloana(am precizat ca am avut o dubla hernie de disc cu fragment osos(!)) si in ce hal te poate reduce.
Persoanele contactandu-ma pot afla mai multe detalii despre aceasta metoda, detalii pe care nu le gasesc usor pe net si pot in acelasi timp sa afle cum sa se fereasca de imitatii, plagiaturi pe care sa arunce banii degeaba.
Si acum fiindca mi-ati aruncat manusa, o sa va spun ca nu este nimic miraculos cum a spus cineva, ci este vorba de intelegerea proprietatilor fizice a doua materiale aparent bannale si care tot aparent par sa nu aiba nimic in comun:
LANA si MAGNETUL!
Deci este vorba despre lenjerii din lana cu benzi magnetice care datorita proprietatilor lor actioneaza asupra celulelor din organism ajutand la prevenirea si chiar vindecarea mai multor afectiuni.
O sa va rog sa dati cautare pentru aceste doua materiale pe ''net'', iar informatiile pe care le veti afla va vor surprinde.
Spatiul si timpul nu-mi permit sa dezvolt mai mult acest argument, care este vast si trebuie foarte bine tratat si inteles.
Sper ca am raspuns curiozitatii dvs in mod satisfacator.
O seara frumoasa va doresc.
p.s.Daca mi se va cere voi scrie chiar si un articol cu acest argument si cred ca ar avea loc, ac***a in vedere cate lucruri aberante se scriu pe acest forum, si un articol de interes mai larg.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anca (acum 13 ani)

aha am inteles.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

loredana (acum 12 ani)

De cateva luni am inceput sa am dureri in zona mijlocului.la inceput au fost usoare,dar astazi a fost foarte groaznic.nu m am putut ridica din pat.Din ce cauza,si ce pot face pt asta?multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

silviu (acum 12 ani)

de unde pot sa cumpar centura asta? Ca banuiesc ca nu de la toate firmele care isi fac reclama pe net sunt bune. Sufar de dureri mari de mijloc. Adresa mea de email e [email protected] trimite-mi email.Iti multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 12 ani)

buna ma numesc andreea am 15 ani cand eram mica de la vreo 2 ani au inceput sa ma doara picioarele si colona si merg din ce in ce mai rau taraindu-mi picioarele va rog frumos daca ati putea da un sfat ....... ce as putea avea........multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

magda (acum 11 ani)

de o luna de zile ma confrunt cu aceleasi dureri de mijloc care se lasa pe bazin si piciorul drept pana la genunchi,am fost la un reumatolog si in urma radiografiei mi s-a spus ca as avea hernie de disc.Am urmat tratament cu celebrex,tador,diclac gel ,flamexin clorzoxazon si nimic,ma scol cu aceleasi dureri ingrozitoare nici macar sa se amelioreze,puteti sa-mi spune-ti metoda care ar putea sa ma scape de aceste dureri la adresa de email [email protected] multumesc si daca puteti sa-mi scrie-ti si de unde pot sa o cumpar.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gheorghe diana (acum 11 ani)

mai este valabil anuntul dv , va rog am dureri insuportabile de mijoc si de coloana ,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nikoleta (acum 10 ani)

am dureri crunte de mijloc.ce pot face pana ajung la medic.stau pe pat ca nu pot merge din cauza durerii

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

viorica (acum 10 ani)

am dureri de mijloc de vreo 8 ani dar in urma unei operatii de iernie inghinala, durerile s-au intensificat. Am facut radiografii si mi s-a spus ca am lombalgie joasa cronica acutizata, nu stiu cat de grav este.Mi s-a recomandat sa iau: movalis, omez,midocalm, diclac gel si paracetamol la nevoie.Problema este ca atunci cand stau jos pe vine,pe scaun si cand trebuie sa ma ridic mijlocul nu-mi da voie sa ma ridic dreapta, imi revin foarte greu in pozitia normala

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

[email protected] (acum 9 ani)

Buna Vali! Am rugamintea de a comunica prin email viz-a-vis de tratamentul minune pentru spate! Am cercetat cate ceva despre produsul biobelt si pare interesant insa am nevoie de mai multe indicatii!Multumesc!Presupun ca adresa mea de email este evidenta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

GuestUser (acum 8 ani)

Si eu am dureri foarte mari si n-am fost nicăieri dar me si frica de un raspuns care me frica adică ceva grav

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2