Zgomot in ureche mult

Afectiuni ale urechii
Intrebare postata de ioan156 cu 14 ani in urma

B ziua am osteorepoza ,insuficientacirculatorie vertebrala baziliara grd 3 in solduri 2,5 tensiune oscilanta si putina depresie
ce pot face sa fiu m bine am tot felu de med

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

ecaterina.pistol (acum 14 ani)

ulei de musetel cateva picaturi caldute ajuta dar nu de prima data si calciu injectii intravenoase.aveam zgomote de sticla sparta in ureche uneori persista mai mult ma istoveau cineva m-a sfatuit sa infierbant ulei de musetel de la plafar cu cateva frunze de ceapa apoi sal strecor si sa pun zilnic cateva picaturi in ureche,nu prea m-a ajutat am pus ulei de musetel dar simplu,m-a ameliorat dar am facut calciu in vena de la prima injectie zgomotele s-au oprit siam continuat pina la10injectii.m-a ajutat foarte mult am6 luni si foarte rar am zgomote doar cand ma enervez s-au o miscare brusca a capului.si la zgomote puternice ,muzica de multe ori .dar deocamdata nu ma mai supara cum ma supara inainte .le aveam permanent eram foarte nervoasa.calciu e cel mai bun tratament.sper sa va ajute ,pe mine m-a ajutat .sanatate maxima tuturor.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iasmina157101 (acum 13 ani)

Ecaterina ...dar zgomotul te tinea mult timp?? pe mine ma tinut si pana la 2 saptamani insa la mine apare o data la 2... 3.. sau 4 luni...e ceva foarte stresant parca as avea o toba in ureche ... te rog daca poti sami raspunzi ..pe mine ma termina psihic.... cum sai cer medicului meu sami dea calciu intravenos =?? e bun daca imi iau pastile calciu?? iti zic sincer nu pot dormi seara cand incepe zgomotul si in plus nu se opreste de loc zile la rand ... o sa incerc si cu musetel ... doctorul mia zis ca nam nimika insa nu mia facut nimika decat sa uitat la mine in ureche si atat cu o lupa sau ceo fi fost aia ... oare trebe o tomografie sau ceva ?? te rog sami raspunzi daca poti

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ecaterina.pistol (acum 13 ani)

rs pentru iasmina157101 zgomotul era persistent simi aparea brusc de la o miscare brusca a capului .uneori daca treceam pe linga o sursa de zgomot imi persista in ureche ,muzica puternica ,sirena salvarii si de multe ori la emotii prea puternice.am mers la medic mia dat x anax nu prea ma ajutat.citesc foarte multe ziare si urmaresc retetele de la cititori si aici pe internet sant multe persoane cu hipoacuzie si au prob la fel ca noi.calciu intravenos vil puteti cumpara singura de la orice farmacie,faceti o injectie pe zi incercati sar putea sa va ajute de la prima injectie cum ma ajutat si pe mine.pastilele este calciu cu vit d3 iarasi sant bune dar mai bune sant injectiile si vb si cu medicu dv poate trebuie sa faceti acupunctura sau reflexo terapie ..reflexoterapia eu mio fac singura finca nu am mai facut nici injectii in ultimul timp nici zgomote nu mai am doar daca ma supar sau alceva apare brusc dar am invatat sant unele puncte masate insistent ajuta .cautati-ma pe mesenger sa vb mai mult asa nustiu daca dati imp la ceea ce scriu aici .sanatate maxima

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iasmina157101 (acum 13 ani)

iti multumesc o sa vad daca dupa 2 luni reapare acest sunet ..e ciudat totusi de parca as simti o toba in ureche o toba infundata ...e ceva ce te termina psihic insa la mine vine treptat de exemplu vine o data la 2 ...sau 3 luni ...si incepe usor bum intrºo zi ...bum bum in alta ...si dupaia incepe si nu se mai opreste zile in tregi e ceva ce te termina psihic ...zici ca merge sa cumpar calciu intravenos de la farmacie ...si mil fac singura?? nu e ceva rau? o sami dea o siringa ? intreb asta pt ca sunt in spania si nu stiu cum sa ii cer ...pt ca aici daca nu te duci cu trimitere se uita cam chioras la tine farmacistele ...daca ai o adresa de mesenger tias multumi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iasmina157101 (acum 13 ani)

aa si uitasem sa zic ...asta mi se intampla doar la urechea stanga ..la urechea dreapta nu am nimik....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ecaterina.pistol (acum 13 ani)

stiu ce fel e si e foarte stresant.nici nu puteam dormi din pricina zgomotului.injectiile le ei de la farmacie si seringile la fel.dar nu til poti face singura.e intravenos nui simplu.id mesenger pescarita2006 oricand putem vb.multa sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lupulescu Angela (acum 12 ani)

Buna ziua.
Mie mi-a adus cumnata mea Clear Tinnitus din america in urma cu 3 luni. Am incercat tot felul de medicamente, betaserc, sermion, tanakan, ceaiuri, dar nimic. De cand iau clear tinnitus ma simt foarte bine, tiuitul a disparut complet dupa 2 saptamani de administrare, este un medicament naturist, probabil deaia a durat atat pana si-a facut efectul complet. Cumnata mea la luat din farmacie din america, mi-a adus 6 cutii, acum iau doar 2 capsule pe zi, sper sa imi mai aduca in toamna asta. Eu cred ca e normal sa aiba efect mai bun la unele persoane, doar fiecare om raspunde diferit la orice medicament. Ma bucur ca eu raspund bine la acest tratament, am incercat o mie pana la asta. Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: