Va implor, ajutor

Afectiuni ale urechii Intoxicatie cu arsenic usoara
Intrebare postata de AioaneiCatalin cu 10 ani in urma

Fratele meu are 15 ani si a fost diagnosticat cu fibrom nazofaringian juvenil. 2 RMN-uri facute la un interval de 2 saptamani indica faptul ca tumoarea a crescut cu aproape 3 cm. Acum cateva seri si-a suflat nasul si avea sange pe tot servetelul. Inceapand de azi dimineata, l-a durut toata ziua capul si abea seara l-a mai lasat. Am vorbit cu vre-o 7 doctori din lume dar inca nu avem stabilit nimic cu niciunul. Nenorocitii sunt plecati in vacanta sau sunt alte probleme. NU vreau sa teatrizez sau sa melodramatizez nimic, dar s-a ajuns ca si cateva zile sa faca diferenta. Nu va cer sa cutreierati pamantul in cautare de doctori, dar VA ROG daca stiti pe cineva, un spital, un cabinet, nu ezitati, orice informatie, oricat de succinta poate sa ajute. In Romania, niminei nu se baga macar sa incerce, da'' sa mai si reuseasca... Nu vreau ca acest mesaj sa para unul lacrimogen, dar arza-l-ar focul, exact asta este. Am nevoie, de spitale, de doctori. Asa ca va rog, scrieti ceva inapoi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

andreeaandre (acum 10 ani)

Bucuresti...dr Daniel Mirea,lucreaza la spitalul universitar Elias.(doctor primar ORL)
Cluj...dr Marcel Cosgarea,cabinet particular Adresa: Cluj-Napoca, Strada Onisifor Ghibu, Nr.1 Apartament 2...

sper ca te am ajutat! toate cele bune!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Incearca tratament cu Ultra Zeolit lichid (acum 10 ani)

Exista 15 motive principale care justifica eficienta crescuta a Ultra zeolit lichid imbunatatit cu DHQ, suplimentul alimentar unic prin structura sa extraordinara:

Ultra Zeolit lichid imbunatatit cu DHQ este sigur si non-toxic: zeolitul lichid purificat si activat este complet non-toxic; este sigur si complet eliminat dupa un interval de 5 pana la 7 ore din organism dupa administrare. Toxinele care sunt prinse in custile microscopic cristaline sunt dezactivate in mod eficient, astfel incat nu exista efecte secundare de la aceste toxine fiind eliminate din organism - este important sa beti multa apa (8 pana la 10 pahare pe zi), atunci cand administrati zeolit. Si pentru ca cele mai multe medicamente farmaceutice sunt substante chimice cu o incarcatura negativa Zeolitul lichid tinde sa nu se atinga de acestea.
Elimina metale grele: Ultra Zeolitul lichid are o structura moleculara perfecta pentru absortia si apoi eliminarea metalelor grele (inclusiv cele radioactive) din organism: mercur, cadmiu, plumb, arsenic, aluminiu, strontiu si excesul de fier.
Ultra Zeolitul lichid ajuta la indepartarea pesticidelor, erbicidelor si a dioxinei: aceste substante chimice sunt primii candidati in declansarea cancerului si dezechilibrarea fragilei balante hormonale, iata de ce este foarte important ca acestea sa fie eliminate din organism cat mai repede posibil.
Reduce incarcatura virala: Ultra Zeolitul lichid se agata de componente virale. Acest lucru poate ajuta la ameliorarea unora dintre simptomele bolilor virale si infectii.
Reduce absorbtia de nitrozamine: Aceste substante pot fi gasite in carnea procesata, sunca, crenvursti, mezeluri, etc si sunt legate de cancerul pancreatic, stomacal si a celui de colon, precum si de diabetul zaharat de tip II. Ultra Zeolitul lichid ajuta la neutralizarea acestor toxine in tractul digestiv prin capturarea acestora in custile sale moleculare inainte de a putea fi absorbite in organism. Apoi, acestea sunt eliminate in siguranta din organism.
Ajuta organismul sa mentina pH-ul organismului la un nivel de alcalinitate sanatoasa. Ultra Zeolitul lichid actioneaza atenuand pH-ul organismului, ajutand astfel la prevenirea conditiile acide din sange si fluidele celulare care incurajeaza o imunitate scazuta si aparitia bolilor.
Ajuta la scaderea zaharului din sange: ultra zeolitul lichidul poate amortiza, de asemenea, excesul de glucoza, datorita sarcinei sale negativa si, prin urmare, ajuta la reducerea variatiilor glicemice.
Ajuta la reducerea riscului de cancer: Ultra Zeolitul lichid elimina toxinele care pot cauza cancerul (75% sau mai mult din cazurile de cancer pot fi legate de toxine).
Imbunatateste absorbtia nutrientilor: Ultra zeolitul lichid ajuta la reducerea diareei, iata care este motivul pentru care zeoliti pot fi acum gasiti in cele mai recente medicamente anti- diareeice.
Actioneaza ca un puternic antioxidant: Structura cusca a Ultra Zeolitului lichid poate prinde, de asemenea si molecule de radicali liberi, ceea ce il face un antioxidant eficient.
Reduce simptomele de alergii: Zeolitul lichid poate captura o parte a antigenelor care provoaca alergiile, migrenele, astmul si astfel ajuta la reducerea simptomelor.
Imunomodelator: poate actiona ca un eficient imunomodelator "natural". Aceasta ar putea reglementa in mod eficient un sistem imunitar hipoactiv sau hiperactiv sa revina la valori normale. Majoritatea afectiunilor apar atunci cand sistemul imunitar este dezechilibrat!
Ajuta la prevenirea imbatranirii premature: Prin eliminarea sarcinilor toxice cu ajutorul Zeolitului lichid mecanismele de regenerare ale corpului nostru sunt eliberate pentru a lucra mai eficient.
Extrem de usor si placut de admnistrat: NU PULBERI de Zeolit care sunt dificil de luat. Majoritatea tratamentelor de detoxifiere sunt dificil de luat, au un gust neplacut, si poate lasa un sentiment de oboseala, deoarece acestea elimina fara discriminare si mineralele sanatoase. Zeolitul lichid este o sticla mica de lichid fara gust, care poate fi luat inainte sau dupa masa si care indeparteaza numai ioni metalici nesanatosi.
Contine Dihydroquercetin (DHQ), cunoscut deasemenea si sub numele de taxifolin, care este un bioflavonoid o structura similara cu cea a quercetinei. Aproape 600 de studii realizate in ultimii 50 de ani au investigat eficacitatea si siguranta acestei substante. Flavonoidele indeplinesc doua functii importante ... consolideaza raspunsul imunitar si actioneaza la fel de puternic ca un super-antioxidant. Flavonoidele au fost raportate ac***a proprietati antivirale, anti-alergice, antiagregante plachetare, anti-inflamatorii, anti-tumorale si antioxidante.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cornel (acum 10 ani)

baga cutatu in el da-l drq :))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cornel (acum 10 ani)

Si,, il doare rau ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: