Tuberculoza mdr

Afectiuni ale urechii
Intrebare postata de ingerul_negru66608 cu 11 ani in urma

Buna ziua am 21 de ani si am fost diagnosticata in noiembrie cu tuberculoza multidrog rezistenta. as dori sa cunosc persoane in aceas situatie cu a mea . . de la injectabil am facut hipoacuzie neurosenzoriala daca a mai patit cineva la fel va rog sa ma contactati

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Buna (acum 11 ani)

Sunt cunoscute multe antiobiotice si medicamente cara creeaza hipoacuzie ca efect secundar, deci nu-i de mirare si nici nu-i prima oara. Multi isi pierd auzul definitiv. Pt. un tratamente eficient la tuberculoza apeleaza la un medic homeopat care face homeopatie clasica si nu prescrie remedii multe dupa schme.
Nici un microb nu a indraznit pana la ora actuala sa devina rezistent la un remediu homeopat si in homeopatie nici macar nu se combat microbii caci acest lucru este inutil si microbii nu sunt cauza boliii ci doar o slabiciune a sistemului imunitar. Mergi la medic homeopat si urmeaza tratamementul insa alege un medic homeopat adevarat..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ingerul_negru66608 (acum 11 ani)

o sa incerc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ingerul_negru66608 (acum 11 ani)

daca are cineva tbc rezistent la tratament sa ma contacteze

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mona (acum 10 ani)

Buna...imi pare rau pt situatia ta si chiar as vrea sa vorbim mai mult. Eu m.am vindecat cu greu de Tbc mdr si in prezent sunt surda aproape total de la tratament. Ma bucur ca sunt in viata. Tu nu iti pierde optimismul si lupta. Nu imi dau seama cand ai postat pe situl asta ca nu vad nici o data notata. Numele pe este Mona Vasile

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: