DOPURI IN URECHI

Afectiuni ale urechii
Intrebare postata de catalin_ing cu 15 ani in urma

VREAU SA STIU DACA EXISTA SI ALTA CALE DE A SCAPA DE DOPURULE DE CEARA DIN URECHI DECAT MEDICUL PENTRU CA DESI STIU CA AM DOPURI ORL-ISTA CA NU AM SI SUNT MAI MULT CA SIGURA CA SE INSEALA.ASTEPT RASPUNS. MULTUMESC

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Nora5 (acum 15 ani)

buna lumi
am inteles ca apa oxigenata amestecata cu apa plata ajuta, dar nu stiu exact cantitatile(intreaba la farmacie, poate stiu)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

carmen658 (acum 15 ani)

Buna Lumi,
Un dop de ceara poate fi inp***at cu un amestec din cateva picaturi de ulei de masline, lamaie si apa. Se pun in ureche cu ajutorul unei pipete de 3 ori pe zi cateva picaturi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dana58131652 (acum 15 ani)

exista un spray la farmacie special pentru asa ceva...e cam scump vreo 40-50ron...nu mai stiu cum se cheama...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vasea (acum 7 ani)

audiocon ceva de genul asta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela1062 (acum 15 ani)

fa-ti glicemia.dopul tradeaza inrare cazuri diabet.pune o data pe saptamina 3 picaturi ulei caldut de fl.soarelui.consulta o.r.l.-istul si fa spalaturi auriculare daca nu se rezolva cum ti-am spus mai sus.succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marindaniel (acum 10 ani)

Salut, incearca si remediu naturist de la Sana pentru a scoate ceara sau dop din urechi, eu asta am folosit si chiar a meritat simplu fara medic.,mai simplu scrie si uitate Sana Oto Remediu Naturist pentru urechi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Zina (acum un an)

Expierenta cu munca unde am lucrat trebuia sa iau lifturile adesea și mai ales la blocuri foarte inalte zgârie nori mai mult sinteam presiunea centrifuga din lift .Acum sper si cu ajutorul lui Dzeu sa mi revin fiind rămas afectata la auzul urechilor și pe deasupra trebuia sa circul cu metroul aproape în fiecare zi și la fel am simtit urechile mereu înfundate de la presiunea aerului din tunel.Timpul Covid 19 încă persista foarte mult.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: