Amorteala fetei pe partea stanga

Afectiuni ale urechii
Intrebare postata de Maria-Alexandra87 cu 9 ani in urma

Buna seara !

Am nevoie de sfatul unui specialist deoarece vineri am mers la un specialis ORL din oras (Galati) deoarece de la inceputul saptamanii am inceput sa am dureri de urechi , mai mult earu infundate si senzatia cobora pe gat in jos .dupa trei zile au mai trecut aceasta senzatie si au inceput durerile de cap la tample si frunte si simteam capul putin greu . Aceste dureri de cap au durat doua zile si apoi au revenit intepaturile la urechea dreapta mai mult .
Doctorul in urma controlului a spus ca am o inflamatie pe nas si de aceea am si senzatia de urechi infundate si durerea care coboara .
Mi-a recomandat Movalis 15 mg 1 pastila /zi , trobadex picaturi de ochi dar sa le pun in nas de 4 ori pe zi si Quix .
Dupa ce am luat prima pastila si mi-am pus picaturile , spre seara am observat atunci cand ma spalam pe dinti ca nu ma pot calti in partea stanga . Am incercat sa suflu si am observat ca buzele din partea stanga le simt blocate . Astazi senzatia s-a dus si la ochi pe care il simt greoi si inlacrimat.
Oare sa fie o reactie alergica la aceste pastile sau si din cauza danturii pentru ca am senzatia unei afte sau un mic ganglion pe gingia interioare si putin rosie gingia exterioara pe partea stanga ..plus ca nu mi-au iesit inca de tot maselele de minte .
Va rog sa imi dati un sfat .
Multumesc !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Adina (acum 7 luni)

Ați găsit cauza?cam în aceeași situație sunt și eu acum.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: