AFECTIUNEA URECHIEI INTERNE

Afectiuni ale urechii
Intrebare postata de Roxana Magdalena cu 12 ani in urma

DORESC SA STIU UN NUME DE MEDIC SPECIALIST PE URECHEA INTERNA LA SPITALUL ORL PANDURI, pentru o investigatie mai laborioasa...mentionez ca de 7 ani ma chinui cu o simptomatologie care nu a avut un diagnostic bun...acum medicul ORL-ist mi-a spus dupa toate plangerile mele si dupa audiograma( la care auzul este afectat cam 35%) sa merg la Bucuresti la Panduri.Nu pot in cuvinte sa descriu, vertijurile, varsaturile si pierderea echilibrului cel putin 3zile prin care trec...am 36 ani.
Multumesc si va rog din suflet sa ma ajutati.Doamne ajuta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

titadenis (acum 12 ani)

ma doare in urechea dreapta si am ameteli

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nicoleta (acum 12 ani)

Buna ziua Roxana.Ce diagnostic ti''''a pus medicul ? Simptomele seamana cu cele pe care le am eu in urma estapedectomiei.Am 35 de ani si dupa 7 ani in care mi''''am pierdut treptat auzul la urechea stanga m''''am decis sa trec la fapte si sa ma supun interventiei chirurgicale.Totusi simptomele pe care le descrii tu la mine nu erau asa acute inaintea operatiei si am inteles ca vor disparea in cateva zile.Imi pare rau ca nu te pot ajuta in legatura cu medicii specialisti de la spitalul Panduru.Nu am vizitat acea sectie.Sper sa gasesti curand o solutie pt problema ta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

madin tinca (acum 10 ani)

V-o recomand pe d-na doctor MadalinaGeorgescu pe care oputeti gasi la clinica Otomed(cautati pe internet adresa,nr. de telefon) dupa data de 1 octombrie.
Va doresc multa sanatatae!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

madin tinca (acum 10 ani)

Scuze-Madalina Georgescu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

madin tinca (acum 10 ani)

Trebuie sa faceti o audiograma la clinica Otomed(un exemplu)-doctor Magda Cernea.
Dumneaei va va spune pasii pe care trebuie sa-i urmati.
Gasiti adresa si nr. de tel. pe internet.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MARY (acum 10 ani)

BUNA SEARA.AM SI EU O PROBLEMA.FIUL MEU LA VARSTA DE 3 ANI A FOST DIAGNOSTICAT CO O OTITA CRONICA.A URMAT TRATAMENT .DAR AN URMA CU 5 ANI A REVENIT DIN NOU ;DOCTORU MIA ZIS CA ESTE NEVOIE DE O INTERVENTIE CHIRURGICALA.MENTIONEZ CA URECHEA AI SUPUREAZA ,TOT TIMPU,NU STIU CE TREBUIE SA FAC SI UNDE SA MA ADRESEZ,MI SA ZIS CA POATE PIERDE AN TOTALITATE AUZU,SI ECHILIBRU .EL ACUM ARE 20 DE ANI .VA ROG SA MA AJUTATI SA GASESC UN DOCTOR CARE SA POATA SA NE AJUTE ,VA ROG DIN SUFLET

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: