Sani durerosi

Afectiuni ale sanilor
Intrebare postata de -FLORY- cu 13 ani in urma

Am 27 de ani,am un baietel de 6 ani.nu a supt la san decat doua luni ,si inca imi mai curge un lichid alb galbui cand strang sfarcul.dar ma ingrijoreaza si faptul ca de cateva zide ma dor sani si-i simnt tari ce sa fac? .imi puteti da un sfat va rog?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

o mama (acum 13 ani)

Iti mai curge lichid de la san tocmai pt ca nu-l lasi in pace. De e trebuie sa strangi sfarcul? Strangand de el, incercand sa vezi daca mai curge, ai stimulat glanda mamara sa secrete in continuare. Nu trebuie sa incerci sa vezi daca mai curge, este STRICT INTERZIS. Oricum nu cred ca este foarte grav ce ti se intampla. Daca nu esti insarcinata, ai o dereglare hormonala, trebuie sa mergi la endocrinologie/ginecologie. Exista tratamente pt incetarea lactatiei. Un unguent recomandat este Mameldin, dar mergi la dr pentru consultatie, recomandari, tratament. Sanatate.PS: Verifica mai intai daca nu esti insarcinata. Si nu mai incerca sa vezi daca curge ceva. Daa sanul nu curge singur, lasa-l in pace....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

-FLORY- (acum 13 ani)

iti multumesc pt sfat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

raluca (acum 13 ani)

am aceia problema ca si tine dar numai ca la mn imi curge un lichid galben dar si unul negru si am intarcat fetita mea cand ave un an si acum are 6ani nu stiu ce sa fac daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns va rog frumos

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: