Pete rosii pe ambii sani

Afectiuni ale sanilor
Intrebare postata de Nathalie86 cu 11 ani in urma

Buna seara . Am si eu o problema . Am 26 de ani si acum vreo 2 ani am observat ca imi apar mai mereu niste pete rosii-violet pe sani care sunt ca niste vanatai mai exact,ca si cum as avea niste vene foarte micute sub piele...sau nu stiu cum sa ma exprim exact. Au in jur de 5-6 cm sau poate chiar mai maricele si sunt in jurul mamelonului.Mentionez ca eu am sanii mari. Am si ovare polichistice si desi iau Yasmin am menstruatia neregulata. Am fost diagnosticata si cu Boala Wilson acum un an jumate si am si niste noduli polinodurali la tiroida si se pare ca am si Hipertiroidie.
Am mai observat ca aceste "pete" se accentueaza la caldura , la apa calda.
Efectiv nici nu stiu ce investigatii sa fac si la ce medic sa ma duc si ma gandeam ca poate puteti sa imi dati un sfat . Va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

Flavyutza (acum 11 ani)

Nu sta vb cu medicul de familie sa nu-ti fie jena,eu am u copilas de un an si mai alaptez inca si mie mi-a aparut asa pe sani dar a zis medicul de familie ca nu e o problema, au aparut cum alaptez dar cu timpu au disparut.Sfatul meu este sa nu stai si sa mergi la medic o sa te trimita exact unde trebuie chiar daca numai o onsultatie nu strica chiar daca nu e nimic grav dar macar esti linistita.
Bafta...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nathalie86 (acum 11 ani)

Eu nu am nici o sarcina , nici un avort ... Am si lasat-o mai la urma pentru ca eu din ianuarie 2010 (de cand am avut si un accident de masina si m-am ales cu o pareza de SPE) umblu numai pe la medici... si mereu am zis mai stau sa termin cu piciorul...dar nu am terminat cu el si am inceput sa tremur si asa mi-am gasit o boala rara...Wilson...dupa am zis sa se mai calmeze situatia cu Wilson..si mereu apare un control nou... in fiecare luna am de facut cate un control...nu termin cu unul ca trebuie sa fac control la altceva... dar acum chiar vreau sa ma ocup si de problema asta pentru ca nu vreau sa fie ceva mai serios si eu sa ma culc pe o ureche cum am facut si cu piciorul...am fost prima data la un medic care mi-a zis ca am doar o entorsa si dupa primele 3 sapt care erau cele mai importante am aflat defapt ca am talpa fisurata , entorsa si pareza de SPE..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Flavyutza (acum 11 ani)

Doamne prin cate mai treci si tu!Si eu in timpul sarcinii am facut cateva crize de inima si vreau sa spun ca pana atunci nu am stiut ca am probleme cu inima,am aflat si eu atunci ca am "tahicardie paroxistica supraventriculara"TPSVsi aveam nevoie de adnozina ca sa imi revin,credema ca eram disperata dupa prima criza trebuia sa fac rost de medicament ca la noi nu se gaseste nicaieri si am inceput si eu sa fac naveta pe la medici cand scapam de una dadeam de alta .Dar in concluzie eu te sfatuiesc sa nu te lasi ca e pacat mai ales ca ai patit-o,nu te da batuta fi optimista si mergi mai departe nu-ti fie frica de nimic nici de vizita la medic ca nu in toae cazurile e la fel.Cred ca ti-e greu dar sper din tot sufletul ca ai n sprijin langa tine care sa te inteleaga si sa te ajute conteaza mult.Multa sanatate si bafta...nu te lasa asa usor esti tanara.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nathalie86 (acum 11 ani)

Deci cu plata... am inteles...

Eu m-am obisnuit... Acum cateva zile mi-a venit rau pe strada...mi-a scazut tensiunea si nu mai stiam efectiv de mine.... am ajuns la spital de urgenta... acum urmeaza sa imi puna un holter...
Deja ii consider prietenii mei pe medici... am ajuns sa imi fie dor de ei daca nu ii vad lunar... :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nathalie86 (acum 11 ani)

imi rasunde si mie cineva oficial? adica un medic..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Flavyutza (acum 11 ani)

Din cate am vazut numai asa primesti raspuns de la un specialist daca dai 5 euro.Vezi detalii pe acest site inainte sa te loghezi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Flavyutza (acum 11 ani)

Vezi pe site acesta inainte sa te loghezi este o optiune sa-ti raspunda un medic specialist in 24 de ore dar te costa 5 euro daca nu ma insel ca asa am vazut.Bafta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11527399883 (acum 11 luni)

Bună! Ce au fost mai exact? Cred ca am și eu la fel cel puțin din cele citite. Mulțumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: