Dureri in partea laterala a sanului stang raspuns medic

Afectiuni ale sanilor
Intrebare postata de membru231414 cu 11 ani in urma

Buna ziua! Ma numesc Cristina, am 48 de ani de cateva zile am dureri in partea laterala a sanului stang. La varsta de 35 de ani am fost operata de fibrom uterin si de atunci nu mai am ciclu. Cum se poate explica si cam ce as putea face in acest caz?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Este recomandat sa consultati medicul ginecolog ( si , dupa ca, endocrinolog) pentru investigatii( ecografie de sani (+/- mamografie).
Menopauza indusa chirugical este asociata cu aparitia fibrozei mastochistice , care poate fi responsabila de aparitia durerilor la nivelul sanilor, insa difuza ( nu localizata). De aceea, este indicat sa consultati medicul specialist.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Afectiuni ale sanilor.

eva40 (acum 11 ani)

draga Cristina
sanul stang daca te mai doare ,este un semn bun,se vindeca.Nu te speria si nu te duce la nici o mamografie.daca ar fi cancer,nu ar durea:)
Cred ca altceva este problema ta.Una emotionala.Daca vrei sa sti mai mult,sa-mi spui .
Ai trecut si poate mai treci ,o perioada mai grea.
Nu intra in panica.
Farcas Eva
Terapeut naturist,nutritionist
Specialist medicina quantica
***@yahoo.com
www.***.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

membru231414 (acum 11 ani)

Buna ziua!
Aveati dreptate, am fost la mamografie, dar nu exista nici o problema, totul este bine. Ati putea sa imi spuneti dumneavoastra ce as putea sa fac?
Va multumesc anticipat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adriana (acum 10 ani)

Buna ziua.Am 24 de ani si de cateva saptamani am inceput sa am usore dureri la nivelul sanilor , aceste dureri erau inaite de perioada mentruatiei (unde stiu ca sunt normale), dar intr-o dimineata m-am trezit cu dureri foarte mari mai mult in zonele laterale ale sanilor, mentionez ca sunt cu mult inainte de menstruatie...sunt putin ingrijorata si nu stiu ce sa fac , va rog sa imi dati un raspuns cat mai repede daca este cazul sa merg la un control. Va multumesc mult.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: