Pietre la rinichi

Afectiuni ale rinichilor
Intrebare postata de catalinapiti cu 14 ani in urma

In urma unui ecograf am fost diagnosticate cu calculi renali, unul de 6 mm si altul de 7 mm, ambii la tinichiul stang. Am urmat tratamentele prescriese de medic, insa pana acum nimic. Au trecut 4 luni. Poate cineva sa-mi spuna cum pot scapa de ei fara a intervenii chirurgical? Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (16)

elena, Iasi (acum 14 ani)

Tratamentul homeopat, dat de un specialist homeopat, este eficient. Mamei i s-a dizolvat o piatra mare si a eliminat-o, in urma tratamentului homeopat dat de dr Vieru de la Iasi. Consultati un medic homeopat. Sanatate!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 14 ani)

Eu am rezolvat problema [ la recomandarea medicului specialist ] a doi calculi, de cate 3 mm cu " Extract de seva de mesteacan ", de la Plant Extract. Am consumat 3 sticlute, plus ceaiuri diuretice. La urmatoarea ecografie nu mai erau.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Hardut Sorin Adrian (acum 13 ani)

Informatii gratuite din toate domeniile medicinei . Peste 10.000 de articole scrise de cei mai buni cercetatori si medici specialisti din SUA si UK . http://freehealthcareinformation.info

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sorina (acum 13 ani)

Incearca cu garlic caps de la CaliVita.Eu am aflat recent ca am calculi de 7 mm la ambii rinichi si am si comandat produsul. Contine usturoi si patrunjel, iar acesta din urma este foarte eficient in dizolvarea calculilor renali. MULTA SANATATE!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Larisa (acum 13 ani)

la mine a fost eficient ceaiul de radacina de patrunjel (o jumatate de kg de radacina de patrunjel la un litru de apa - se lasa sa fiarba pana scade apa la jumatate) zdrobeste calculii :D

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gabriela (acum 13 ani)

Pentru problema dvs de sanatate, in primul rand ar trebui sa faceti o analiza a intregului organism cu un aparat total inofensiv, care citeste la nivel de celula, fara radiatii si fara recoltare sange, pentru a vedea cauza problemelor dvs de sanatate. Aceasta analiza dureaza 30 de minute si costa doar 70 Ron. Apoi, in functie de rezultat vi se va recomanda tratament 100% naturist si personalizat pentru dvs. Pentru mai multe detalii si programari puteti suna la tel 0720325245. Gabriela.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 13 ani)

astazi am aflat ca mama mea are piatra la rinnichi de 7 mm!nu a mai avut niciodata astfel de probleme si nu as vrea sa ajunga la operatie...ce ma sfatuiti?multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

catalinapiti (acum 13 ani)

Eu am fost diagnosticata cu 2 calculi renali la rinichiul stang, unul de 5 mm si altul de 7 mm. Am urmat timp de 6 luni un tratament naturist "Calculi renali", niste pastilute care se tin sub limba pana se topesc. Mi-au fost recomnadate de medicul meu de familie, care are si competente homeopate. De curand am facut un nou ecograf. Se pare ca tratamentul a avut ceva rezultat. La rinichiul respectiv a disparut calculul de 7 mm. A ramas numai cel de 5 mm si o gramajoara de nisip. Incercati si voi. Dar in timpul tratamentul nu trebuie sa consumati menta sau cafea, in ziua respectiva (se administreaza doar de 2 ori pe saptamana) nu trebuie sa folositi nici pasta de dinti. De asemenea, am baut si ceaiuri specifice: matase de porumb, cozi de cirese, pir, brusturel, ghimpe. Succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sanda (acum 12 ani)

Si eu am avut cistita cu urinari dese, dureri de spate de la pietrele de la rinichi mult timp, am luat rowatinex, uriclar, ceaiuri de tot felu,....dar cam degeaba. De vre-o 3 luni iau D-mannose, sunt niste capsule albe facute in america, de firma source naturals. Dupa vre-o cateva zile nu mai aveam senzatiile astea. Mai am cateva capsule si termin tratamentul de 3 luni.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cata (acum 10 ani)

de unde se poate cumpara D-Mannose capsule?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gabriel (acum 10 ani)

PE mine ma intereseaza sa scap de calculii renali PE baza naturista si medicamentosa dar fara operat ii.pot sa FAC asta in Baia-Mare?astept un raspuns la [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anonim (acum 8 ani)

Cu laser la Timișoara la doctorul BIHOREAN!

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

fiser puiu (acum 7 ani)

buna ziua intrebare am piatra la rinichiul stang de -6- mmm ce ceaiuri sa beau so faramitez si so pot elimina cu mult respect si multuiri FISER rog raspuns urgent si raman indatorat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

fiser puiu (acum 7 ani)

buna ziua intrebare am piatra la rinichiul stang de -6-mmm ce ciaiuri imi propunneti sa o faramitez si so pot scoate faramata cu mari multumiri FISER rog raspuns si raman indatorat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihai519 (acum 6 ani)

am piatra la rinichi de 19 mm si mai am o saptamana pina la programarea operatiei, se poate face infectie, ce ma sfatuiti sa fac pina la opertie daca sa iau antibiotice?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionela Gheorghe Botoșani (acum 2 luni)

Bună!
Cred ca trebuie să urmezi sfatul medicului iar nu păreri împărțite pe net !
De ce spun acest lucru ? Pentru ca diferă de la om la om cauza medicație sau rezultate deoarece în unele cazuri pot fi reacții adverse !
Dacă îți provoacă eliminarea pietrelor în cazul tău fiind pietre așa mari poți face un blocaj renal și doamne ferește să fii și singură acasă să nu ajungi în timp util la spital .. nu te mai trezești !
Îți spun din experiența mea neplăcută , am eliminat pietre și tot tracul urinar a fost zgâriat să spun așa și sângeram numai când urinam zic așa pe înțelesul nostru pentru ca pietrele mele erau colțuroase însă o piatră mai mare a avansat lent colțuroasă fiind am avut dureri îngrozitoare înzecit față de contracțiile de naștere nu putem respira , mergeam din ce în ce mai des la baie până când am rămas pe țoaleta timp de o oră continuu , sângeram , mi-am dat seama ca trebuie să sun salvarea dar nu mai puteam respira
Am ales să fug la ușă am urcat în lift și am căzut inconștientă în fața blocului spre norocul meu spitalul era peste drum de blocul meu , am fost salvată în ultima clipa de trei doamne necunoscute care mergeau la lucru era 5 dimineața ! Consumul meu excesiv de portocale a declanșat eliminarea pietrelor , însă mai erau pietre mult mai mari care spre norocul meu nu au plecat pe canal Pt ca azi as fi fot deja moartă ! Nu sunt în măsură sa dau sfaturi însă aveți mare grijă dacă sunteți diagnosticată cu pietre așa mari ascultați de recomandarea medicului și faceți intervenție să vă strivească pietrele apoi le extrage se face cu laser nu ca jucați cu ceaiuri și alte lucruri pentru ca va expuneți unui mare risc !
Faceți-vă curaj și mergeți și scoateți pietrele pentru ca există riscul ca acele pietre să pornească pe canal și doamne ferește să rămână blocate nu veți mai putea respira va puteți pierde viața dacă nu interveniți la timp !
Aveți grijă !
Curaj intervenția este ușoară !
Eu am trăit zeci de ani cu dureri groaznice de cap vomitam stări foarte urate dureri mari .. Pt ce? Sfatul meu este să repetați un control faceți o ecografie total abdominală și dacă se revină să intervenție nu mai amânați !
Succes ! Cu mult drag Ionela Gheorghe -Botoșani

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: