Piatra

Afectiuni ale rinichilor
Intrebare postata de biro1 cu 14 ani in urma

Buna ziua cateva antrebari am piatra la ambi rinichi de 5mm si 4mm medicul a spus ca se elimina cu ceai dar beau ceai de vreo 2-3 ani si nimic am ancercat medicamentele Urinex Kellagon si mai demult Chistenol sau ceva de genu dar nimic adica acum 3 ani am eliminat 1 piatra dar s-a refacut cred antrebarea este operatie cu lasar sau ceva de genu exista?si care sunt implicatiile si unde se face ? sau daca nu un medicament sau tratament mai puternic :nu de altceva dar ma doare rau rau :)mentionez ca eu sunt din Brasov si am 29 de ani multumesc anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

silvia (acum 14 ani)

Tratamentul homeopat este eficient in dizolvarea/eliminarea pietrelor. Consulta un homeopat.Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

colnago (acum 14 ani)

Iti recomand un tratament naturist cu bautura bioactiva Tahitian Noni, te va ajuta si la calmarea durerilor prin continutul mare de terpeni, serotonina

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vasile (acum 14 ani)

la tirgu mures poti face operatia la clinica de urologieeu am fost operat acolo de doua ori a treia oara nu am mai mers deoarece am descoperit tratament natural si aveam a treia oara o piatra de trei cm.in zona sv. care e cam departe de tine este un izvor de apa care in maxim o luna te scapa de piatra fara operatie si fara dureri prea mari dar daca ai o masina la dispozitie si citeva canistre totul se rezolva.. Hristos spunea fara plata ati primit fara plata sa dati...incerc sa fac si eu la fel...acum depinde de tine la ce te hotarasti operatie .. la care iti pot recomanda un doctor din tg. mures sau aoa de la sv. la care pot de asemeni sa te indrum ..si sa stii ca nu este un banc...pentru relatii [email protected] astept

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lila (acum 13 ani)

eu am un rinichi extirpat .iar pe asta am avut microcalculi si am mancat cartofi cruzi .am baut suc de cartofi si multe ceaiuri de coada calului ,macese .coada soricelului...si cand am facut ecograf nu mai aveam nimic....rinichiul era curat ...doar ca e marit pt k a preluat si functia celuilalt.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANCA GALATI (acum 10 ani)

AM UN CALCUL CORALIFORM 2 CM RINICHI STG.M-AU TRIMIS LA OPERATIE LA BUC.DAR MA TEM.VREAU SA INCERC REMEDII NATURALE.AM 55 ANI.MA PUTETI AJUTA?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: