Ganglion laterocervical inflamat?

Adenoame multiple endocrine
Intrebare postata de MembruMobileApp150330210428356 cu 6 ani in urma

Fiica mea de 29 ani, a născut acum 3 luni și alăptează. Acum câteva zile i-a apărut o galma pe lateralul gâtului cam la jumătatea distantei între cap și clavicula. A fost la ORL și i-a făcut o investigație cu o camera pe nas care a evidențiat un rest de polip ( a fost operata la 6 ani de polipi nazali) dar care spune medicul nu ar fi cauza. Soțul meu a decedat in urma unui Limfom Hodgkin și sunt foarte stresată din acest motiv. Medicul ORL-iar a spus ca nu crede ca ar fi așa ceva pentru ca adenopatiile specifice Limfomului nu apar peste noapte și ca cel mai probabil este o infecție și i-a recomandat 3 săptămâni de nurofen după care dacă nu cedează un RMN. Va rog, un sfat despre ce ar trebui sa facem pentru a avea un diagnostic mai repede. Mi se pare ca pierdem timpul și nu avem un diagnostic. Recomandați-ne un spital și un medic unde putem investiga de la cap la coada. Va multumesc anticipat .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului (acum 6 ani)

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Leucemii-si-limfoame/limfomul-hodgkin_5619#Prognostic_si_supravietuire

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: