Vene ingrosate la timple

Accidentul vascular cerebral
Intrebare postata de Lioara1 cu 13 ani in urma

De mai mult timp periodic mi se ingrosau/umflau venele la timple iar acum mi se intimpla zilnic. Simt o presiune foarte mare si o durere locala, venele se simt ingrosate la palpare, mie rau in general, ma dor si ochii si uneori vomit. Am fost la neurolog si acesta ma diagnosticat cu DCM sdr-astenic si distonie neuro vasculara. Iau tratament dar durerile sunt parca mai mari. Poate cineva sa ma ajute?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

Iuli (acum 13 ani)

Da, un psiholog, la care te sfatuiesc sa apelezi cu mare incredere si cu ajutorul caruia sunt aigura ca te vei simti mult mai bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lioara1 (acum 13 ani)

aiurea :)) eu ma pregatesc sa fiu psiholog :P

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Ceea ce ai tu este pe fond psihic, dupa cum spun si diagnosticele. Vrei sa zici ca daca te pregatesti sa fii psiholog nu poti sa ai nevoie si sa mergi la un psiholog? Orice medic se poate imbolnavi, ca sa zic asa. Sindromul astenic precum si distonia neuro-VEGETATIVA (nu vasculara), dupa cum le zice si numele sunt manifestari fizice induse psihic. Deci iti recomand sa mergi la un psiholog.

Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lioara1 (acum 13 ani)

la analiza de singe trombocitele sunt marite si timolul, acum astept rezultatul altor analize, azi cind imi scoteau singe de ex. era deschis la culoare cu multa spuma, mior luat din ambele miini pt ca venea greu...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Spuma e normala. Venea greu pt ca erai stresata. Daca ai fi avut sangele ingrosat nu ar fi fost deschis ci inchis la culoare. Nu stiu ce este "timolul".

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

roxana (acum 13 ani)

eu am folosit un produs revolutionar numit argi plus de la www.arginina.ro,e un produs extraordinar care cu siguranta te va ajuta.Multa sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

DAVID (acum 13 ani)

buna ! pentru a scapa de aceasta stare ;incearca sa folosesti sucul tahitian NONI.
de la tahitian noni.Este un suc care lucreaza la nivel de celula in corpul uman,si repara ce este bolnav in organismul uman.Pentru detalii ;va rog sa ma contactatii;pe e-mail;[email protected]. cu subiect noni

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

valentin (acum 13 ani)

Buna! Ai o sansa cu nou intratul ArgiPlus http://arginina.ro/beneficii-argi/

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adriana (acum 13 ani)

eu iti recomand cu drag sa consumi fabulosul produs argiplus si uite aici chiar dr.mencinicopschi il recomanda http://www.arginina.ro/prof-dr-gheorghe-mencinicopschi-despre-noul-produs-argi/

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: