Urgenta!!!!!Hemoragie la capusor??? raspuns medic

Accidentul vascular cerebral
Intrebare postata de hsi11 cu 9 ani in urma

Buna seaara.Sunt o mama disperata.Fetita mea de 11 luni a cazut joi seara din patut in pat de la o distanta de aprox 60-70cm.A plans, dar apoi s-a calmat dupa ce am luat-o in brate.Pare a fi in regula, dar acum am citit ca nu e bine sa vomite.Vineri seara, adica aseara, dupa 20-22 de ore de la cazatura, a vomitat cu jet, mult, din senin cand vroiam sa o culc dupa ce a baut lapticul.A vomitat ca un lapte acru.Va rog ajutati-ma.Nu stiu ce sa fac.Mi teama sa nu fie ceva.Dupa ce a cazut in ziua urmatoare ne-am dus la med de fam dar nu a zis nimic, nici macar nu a verificat.La urgenta nu m-am gandit sa merg daca am vazut ca rade si e ok.Fetita mea de obicei nu vomita.Doar cand avea vreo 1-2 luni mai regurgita.Ajutati-ma!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Psih. Stefania Budacu MPsih. Stefania Budacu este un medic autorizat SFM (acum 9 ani)

Buna seara!

Mergeti la spitalul de urgenta!!! Neurologul o va consulta si va decide daca trebuie sau nu RMN/CT.
Sanatate!

Cabinet Individual de Psihologie
Stefania Budacu Terapeut Logoped si Psihoterapeut (Psihoterapie CC) Telefon 0727733350
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Accidentul vascular cerebral.

hsi11 (acum 9 ani)

L-am trimis pe sotul la spital intre timp sa vorbesca cu cineva.Daca refuza si spun ca este in regula.Ce fac?Am programare la pediatru la cluj de abia luni la 14.Ce se poate intampla pana atunci daca e ceva intern?Va rog ajutati-ma!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

membru277440 (acum 9 ani)

Insistati pentru o verificare medicala . Nu se stie daca fetita a fost supusa unei traume craniane minore. Verificati , in timp , scalpul fetitei , si daca observati tactil vreo neregularitate , mergeti la urgente . Numai bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

hsi11 (acum 9 ani)

la spital mi s-a spus ca nu au neurolog si o va consulta pediatrul.Ce sa fac???Fetita mea doarme

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: