Migrene

Accidentul vascular cerebral
Intrebare postata de yoannaa cu 10 ani in urma

Buna ziua! Am 19 ani, si prezint niste simptome neobisnuite, cam de prin clasa a 8-a, pe parcurs devenind mai dese.Pot incepe prin a spune ca am niste migrene in grozitoare, dar acest episod incepe prin tulburarea vederii( vad o aura, si luminite), iar dupa ce dispare aura, incep durerile de cap. Pe parcursul acestor episoade, tot ca simptom care ma "alarmeaza " ca urmeaza migrena, este amortirea/furnicaturi ale anumitor parti ale corpului ( mi-au amortit degetele)...iar uneori, in timpul acestor episoade, daca nu iau pastile de cap ca sa imi treaca, ajung si in stadiul in care vomit ( sa nu mai pomenim de slabiciune, oarecum imposibilitate de a ramane prea mult timp in picioare)...
AM FACUT RMN, IAR REZULTATELE AU IESIT BUNE.Teoretic nu am nicio problema neuronala..Vrea sa stiu cine a mai trecut prin asa ceva! Va multumesc mult!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Dragos (acum 10 ani)

buna,
din ce oras esti ?
Iti recomand o detoxifiere pentru urmatoarele 3 luni,
Am cunoscut persoane care au folosit terapia si au avut rezultate.
lasa un telefon la email : [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raluca (acum 10 ani)

RMN-ul sa fie bine interpretat. Ar trebui exclusa si o problema la nivelul coloanei cervicale. Si analizele sangelui ar putea sugera o problema, o ionograma anormala de exemplu. Cred ca ar trebui sa mergi la un neurolog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nico (acum 10 ani)

Ce ai tu este migrena cu aura. Citeste pe net despre ea si o sa gasesti scris despre toate simptomele pe care le ai. De obicei tulburarea vederii trece in 30 minute sau chiar o ora. Unele persoane au mari dureri de cap dar altele pot sa aiba doar tulburarea vizuala si o durere de intensitate mica. Alte persoane au simptome mai grave (pareze) care trec in timp. Nu este un tratament pentru migrena dar poti sa faci si alte analize. Nu e o boala grava. Eu te sfatuiesc sa iei medicamente pentru durerea de cap. Se poate, cu timpul, ca migrenele sa apara mai des.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

GuestUser (acum 8 ani)

Migrolin plus de la sun wave pharma

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: