Embolia cerebrala

Accidentul vascular cerebral Embolia cerebrala
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

Ma numesc Alina si am 18 ani...acu` 6 luni am fost anuntata la Clinica Arsenie Bagdasar ca am un MAV temporo occipital stang...

momentan in romania nu pot sa fac nimic...din cate am inteles doar sa merg in Germania sau Franta ar fi solutii ...

in momentul de fata pentru a calma durerile de cap folosesc tramadol capsule si gabagamma...dar uneori nici acestea nu isi fac efectul...
am inceput sa merg in urgent casa mi se puna perfuzie cu manitol, ptr ca ma ajuta la calmarea durerilor si a starii de greata si altele...de curand nici manitolul nu isi mai face efectul....si s-a trecut la un cocktail litic de la cardiaci...insa dupa ce fac aceste calmante am impresia ca nu am baut suficienta apa...si ma doare carnea pe mine fara sa fac efort...oare sa fie de la calmante?

din cate am inteles pe 11 decembrie vor veni din franta o echipa de medici la Iasi ptr a vedea cateva cazuri care sufera de MAV temporo occipital...am uitat sa precizez ca nu pot sa fac raze gamma knife...
va rog frumos sa ma ajutati cu niste sfaturi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

rodica109119930 (acum 15 ani)

Buna ziua!
intradevar problema cu care te confrunti tine de neurochirurgie vasculara, dar pana atunci exista metode noninvazive, naturale si fara efecte adverse care te pot ajuta sa atenuezi si sa elimini durerea.
Metode pe care le aplicam in cadrul Centrului nostru Naturist de evaluare a sanatatii "Serafim".
Pentru mai multe detalii ma poti contacta la adresa de e-mail a site-ului www.flavin7.ro
Cu respect Dr.Adelina Gutan

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Buna ziua...Am dureri d cap zilnice,dar in unele momente ma doare foarte tare la ceafa si numai acolo am dureri...am tensiune cel mai des 9 cu 5 sau 10 cu 5...nu am greturi si nici varsaturi dar am foarte des furnicaturi si imi amortesc repede si des picioarele si mainile...nu pot sa vb coerent si ma balbai!as dori sa stiu c am dar nu am putut afla nici acum si am durerea d cap de aprox. 3 ani!As dori sa imi spuneti c as putea sa am si unde ar fi bine sa ma duc sa imi fac un control!Sunt din Deva si am fost aici la neurologia dar nu mi-a facut absolut nimic!Am facut si tomograf acum 3 ani dar nu mi-au gasit nimic!va rog sa imi raspundeti!Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bianca (acum 11 ani)

sa dea dumnezeu sa nu ai nimic dar ce povestesti tu e imposibil sa nu ai nimic la cap pentru ca si o prietene de a mea tot aceleasi sintome a avut si un profesor de la spitalul bagdasar arsenii ia recomandat sa faca un rmn pentru ca rmn e mai bun ca tomografu rmn vede mai clar creierul mai adanc sa zic asa si i sa depistat o rumoare le cap ers undeva langa nerv i apasa si deaceia avea furnicaturi si uneori i sa mai zbatea piciorul stangtare i sa zbatea .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11613678527 (acum 3 ani)

Buna seara ! Ați rezolvat problema cu MAV sunt foarte curioasa aștept răspunsul Dv

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: