Pre-ejaculare

Abuz de stupefiante
Intrebare postata de Robertexade1000 cu 10 ani in urma

Se poate rupe prezervativul(durex) de la pre-ejaculare ? Am aceasta problema .. de fiecare data cand ma masturbez observ ca imi iese lichidul in varful penisului (pre-ejacularea) si imi e frica sa fac sex .. cine ma poate lamuri in legatura cu aceasta problema ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

stefan (acum 10 ani)

Salut! Pre-ejacularea difera de la un barbat la altul in cantitate,ea poate fi cuprinsa intre cateva picaturi si pana la 5ml(imagineaza-ti o seringa de 5ml plina cu lichid prespermatic).acum depinde si de tipul prezervativului durex pe care il folosesti pentru ca acesta poate aluneca din cauza lichidului prespermatic sau se poate rupe daca secreti pana la 5ml de lichid si prezervativul nu este unul gros(extra safe).oricum din cate am citit despre acest lichid prespermatic unii spun ca nu contine spermatozoizi si ca daca faci sex neprotejat trebuie sa ai o perioada de 2-3 zile de la ultima ejaculare pentru ca spermatozoizi traiesc inca 2 zile pe canalul uretic si atunci cand ai pre-ejaculare ies cu aceasta si poate produce sarcina.pentru mai multa siguranta iti recomand prezervativele extra safe si un lubrifiant spermicid care are loc de neutralizare a spermatozoizilor.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ruxandra (acum 9 ani)

Eu recomand castitatea inainte de casatorie sa nu va umpleti de boli si sa va daruiti doar partenerilor cu care va veti petrece toata viata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: