Droguri SpiceShop raspuns medic

Abuz de stupefiante
Intrebare postata de Pose1don cu 13 ani in urma

Buna all.Am 20 ani si consum droguri de aprox 1 an.In primele 4 am fumat cannabis strong de la care nu prea am avut aspecte adverse totul ok pana cand m''am apucat de tras pe nas Pure by magic de la care ma simt super naspa.Numai pot dormi noaptea,imi dau panica singur,aud zgomote care nu sunt reale,cand ies pe afara ma uit in stanga si in dreapta de parca m''ar urmarii cineva,probleme de vedere,de retinere....Am hotarat sa ma las dar de fiecare data ma intalnesc cu cate un prieten care are deja plicul si ma duc sa trag.As dori un sfat sau o recomandare catre vreun Psiholog(Ploiesti)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (30)

Iuli (acum 13 ani)

In primul rand nu trebuia sa te apuci. Ar trebui sa iti indemni toti cunoscutii sa nu incerce niciodata asa ceva. Apoi schimba anturajul, altfel nu vei scapa niciodata. Degeaba vei face tratament daca te vei intoarce la aceiasi oameni. Oamenii aia care te indeamna sa consumi droguri sunt pentru tine "PRIETENI"?!?! Inseamna ca nu stii ce e ala un prieten. Prietenul te ajuta, nu te distruge!! Trebuie sa apelezi cat de repede la un psihiatru, care sa iti trateze dependenta, si apoi sa faci psihoterapie care sa te ajute sa scapi definitiv. Si inca o data, scapa de acei "prieteni" pe care nu stiu cum poti sa ii consideri astfel.
Poate iti va raspunde si un psiholog mai competent decat mine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gigi (acum 11 ani)

e marfa asa continua

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psiholog Liliana Puchea MPsiholog Liliana Puchea este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Pentru a putea trata acest tip de problema trebuie sa te adresezi medicului psihiatru ce te va ajuta sa depasesti dependenta fizica dar si psihoterapeutului in acelasi timp care te va ajuta sa depasesti dependenta psihica
Imi pare rau nu cunosc pe nimeni in Ploiesti, dar poti sa intri pe site-ul Colegiului Psihologilor filiala Ploiesti si acolo vei putea gasi psihoterapeuti din orasul tau
Iti doresc succes in demersul tau

Liliana Puchea
Consiliere Psihologica, MS
Tel 0722 207 760
Adresa cabinet : str. Academiei, nr 7-9 , et.1, cam 21-22
www.psihoterapiecabinet.com.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Abuz de stupefiante.

Pose1don (acum 13 ani)

Sunt prieteni de marfa, doar ca 3 din ei au devenit dependenti pot spune chiar nebuni,incerc sa ii evit mi''am schimbat si nr de tel,sper sa reusesc.Va multumesc mult pentru timpul acordat.Numai bine si multa sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Caramis Alexandru (acum o luna)

Ti-ai revenit acum??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MIhail Cristi (acum 13 ani)

SAll am 15 ani si trag pure by magic de 3 luni si eu am acea paranoia de care spune pose1don dar poti sa schapi de acea panica dak incerci sa te distrezi si k nu mai vezi bn e pt ca bagi prea mult icearca sa faci pauze de 2 , 3 zile si nu mai baga decat 2 , 3 lini sa vezi k te simti mai bn si casa dori chinuiete sa mananci ciorba . Io mai bag in continuare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

antidrog (acum 12 ani)

pentru cacaciosul de 15 ani: un drogat nu e in masura sa dea sfaturi, mai ales daca sint oligofrene.
ascultati un sfat de la mine, care sint fratele unui consumator de pure magic si alte nenorociri "legale". toata familia mea traieste un cosmar pentru ca fratele meu e dement cu acte in regula de la aceste prafuri. avem datorii de 50.000 de euro din cauza lui, de parca nebunia lui nu era suficienta. a sarit sa ne dea in cap si sa ne calce cu masina. umbla cu un topor dupa el. hotii il fura non-stop(in imaginatia lui, desigur). este scenariul unui film de groaza pe care numai el nu il intelege. ASTA VA DORITI SI VOI?
IMI DORESC DIN TOATA INIMA SA II IA MOARTEA PE TOTI PATRONII MAGAZINELOR DE ETNOBOTANICE!!! SAU DACA NU II IA MOARTEA SA PICE SI COPIII LOR IN ACEEASI CAPCANA.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Eu (acum 12 ani)

Drogheaza''te frate in continuare ca e super jmeker

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nazi (acum 9 ani)

bravo prietene drogurile nu-s facute pentru copii in plm

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

SeRgIu lOve MariJuaNa (acum 12 ani)

Ce RosT are sa te lasi de Droguri...mai Aless De Marijuana...nu toate p***aile...Iarba curata...si pt ANTIDROG:-Frate daca tu nu tragi nu ne da noua sfaturi care stium cu este sa tragi mult..decat sa i-au medicamente sau altecele imi fac un cui sanatos frate si il trag.Daca is suparat la fel voi asti care nu sti tot vorbiti..Nu mai comnetati pe sitrui pentru DroGati..ca nu are rost ca toti va criticam...de cand m-am apucat de la 14-ani si acm am 18 am consumat de toate weed canabis marijuana am tras si pe nas...dar tot e mai bun fumatu de droguri decat alcoolul si tutunul...asculta si tu piese de la parazitii si o sa iti dai seama dc se drogheaza Tineri in america drogurile sunt medicamente ca si tusinul contine 0.01mg de cocaina
Deci Hai Marsh si te impusca

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria (acum 12 ani)

Nu vreau sa para un comentariu lasat la nimereala....Am 22 de ani sunt din Bucuresti,am avut cu ceva timp in urma probleme serioase cu, cox-ul insa le-am depasit de 3 ani si ceva sunt ok,insa in urma cu 2 ani am inceput sa fumez iarba zi de zi si de un an legalele ,am tras pure by magic aprox 1 luna incontinuu pana am realizat ce iti face si nu am realizat pe pielea mea ci am vazut efectele de paranoia,frica,dementa la un amic. Legalele trebuiesc clar inchise!!!!!!!!! Nu mai consum nimic de la magazinul de vise din momentul in care am vazut efectele negative,mie nu mi-a atacat amygdala (controlează reacţiile autonome asociate fricii şi excitaţiei sexuale)insa asta face si de aici paranoia dusa la extrem,pe partea cu excitatia mai putin pentru ca Pure by magic este creeat sa distruga. Va distrati cand va spargeti pe el? Va spun eu nu....:( Deci dupa o luna de consum si supraveghere a unor subiecti ce baga chiar si 4-5 plicuri I.V. ZIC CLAR ASTA NU E DROG E MOARTE CURATA!!!!! lASATI-VA MAI BINE!!!!! sA AUZIM DE BINE:*

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

chill out (acum 11 ani)

ai dreptate john in locul lor nu as posta astfel de aberatii, sunt retarzi...as vrea sa ne asemanam si noi cu jamaica sa fie verde intruna:)))))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

porcu (acum 11 ani)

sunt un drogat pe pure by magic si imi place la nebunie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iulia (acum 11 ani)

Bagati natural daca tot vreti senzati tari ex:speed...cocaina...cristal...extasy...marijuana...ciocolata,nu kkt-urile din romania...alea te omoara frate!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Yepure (acum 10 ani)

sall la toata lumea vreau sa mentionez k trag legale de 3ani am inceput cu insomnia generation2012 si cu wite gold cine stie cunoaste acum trag pure by magic si ce credeti bai oameni buni nu am absolut nici o boala decat SIDA SI HEPATITA C. M-am nenorocit pe viata. Le doresc celor care nu s-au apucat nici sa nu incerce si celor care s-au apucat sa se duca la un control si sa se lase daca mai pot. Va pup pa pa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MR_K (acum 10 ani)

Eu sunt de acord ca prafurile astea "legale" sunt foarte nasoale. Stiu pe unu'''' care si in ziua de azi e la psihiatrie. VOrbea cu cainii pe strada; voia sa mute stabilopozi grei (sute de kg , dacan u tone)de pe malul marii ca cica vine apa peste noi si face el digul. Si mai visa ca o sa ne fie primar, apoi presedinte.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alerim (acum 10 ani)

De unde esti?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

robert74 (acum 10 ani)

si eu sunt un drogat de pure by magic si as trage pana la moarte frate ma simt bine plutesc am mai multa rabdare in ceea ce fac si sunt atent la detali , cand nu sunt drogat nu am chef de nimic si nu vorbesc cu nimeni , dar cand sunt pe efect am chef sa vorbesc cu lumea povestesc fac treaba si la 3 noaptea si stau treaz si ne mancat cate 72 de ore si cand ma duc sa imi cumpar dinou pure by magic si vine masina sau tramvaiul fug ca racheta asa ne dormit de atatea zile parca sunt robot si aud sau vad orice misca pe langa mine . chiar si la spate daca ie cineva fara sa sr miste sau sa faca zgomot , ma intorc spre el , adica simt tot ce misca in jurul meu si muzica o aud in urechi cu ecou vazand mi de stelute albastre in ochii

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

robert74 (acum 10 ani)

Din pacate frate nu mai am de unde sa imi cumpar marfa ca au disparut toti si sunt disperat stau numai in casa de aproape un an si nu am chef de nimic as da oricat sa trag o liniuta de marfa buna ! stie careva pe cineva care mai vinde la domiciliu cu plicul ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dorin (acum 10 ani)

ioiiii domne ca ma taval prin casa de la droguri am luato razna=))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2