De 7 luni am atacuri de panica :(..De 2 luni iau anxiar si pot spune ca sunt dependenta de el pentru ca am incetat sa mai iau o zi si simteam ca ma sufoc..imi fortam foarte tare inima si ma dureau muschii ei si ma intepa....am inceput sa iau din nou...Chiar nu stiu ce as putea face pentru ca nu pot trai din medicamente!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (78)

Psiholog Liliana Puchea MPsiholog Liliana Puchea este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Buna ziua
Presupun ca medicatia a fost prescrisa de medicul psihiatru
Pe linga ce ti-a recomandat poti sa te mai ajuti cu ajutorul psihoterapiei
Ambele dau rezultate bune impreuna si nu se exclud una pe cealalta insa, ca un tratament sa aiba roade si sa apara rezultate durabile este nevoie mai ales de rabdare si timp

Liliana Puchea
Psihoterapie
Consiliere psihologica
Telefon 0722207760
Adresa cabinet Bucuresti, Bdul Natiunile Unite, nr.8, bl.104, sc.5, et.4, ap, 96
psihoterapiecabinet.com.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Abuz de stupefiante.

Tanislav (acum 7 ani)

BUNA ziua as vrea sa stiu daca acest medicament ANXIAR este bun si pentru tremurat..de 2 luni am un tremurat in corp dar nu zi de zi si mi sa prescris acest medicament.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Colonelu Morteni (acum 7 ani)

Minciuni. fac pariu ca daca incercam asta sub supravegherea ta o dam in bvbara ne termini definitiv doamna psiholog.Adevarul e ca voi psihiatrii si psihologii nu mai aveti rezolvare pentru dependenta de medicamente. E CA DROGUL! Anxiaru asta incet incet te distruge si niciun psiholog nu ma poate ajuta e acolo in sange in creier de asa ceva nu se mai scapa am 6 ani de cand il iau . Nu se mai scapa imi pare rau ca va spun asta dupa ce am spus ca il alsasem.Crizele au revenit si face to face cu psihologii am facut criza de atac de panica. Si voi imi spuneti ca ma ajutati? Am turbat de la medicamente nu mai sunt ce eram. Abia mai am memorie. Nu mai gandesc uneori parca sunt zombi toat ziua,M_AU DISTRUS MEDICI!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

naty fogo (acum 12 ani)

Buna ziua..Medicul mi-a prescris acest medicament si nu credeam ca poate crea dependenta.Multumesc pentru sfat .O zi buna!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

colonelu morteni (acum 12 ani)

iau anxiar 3 pe zi si am incercat sa miscorez din ele am rupt jumate din pastila de s eara 3 zile ,m-am simtit rau si am luat lafel tratamentul am devenit dependent si nu mie frica de moarte dar mie frica de sevraj!si ttusi intr-o zi o sa-mi iau inima in dinti si o sa renunt brusc dar BRUSC!sa vad daca mor sau innebunesc pt ca vreau sa consum alcool eram betiv mare acum nu suport idea ca nu mai pot bea si repet fratilor in viata daca nu risti nu castigi deci eu am de gand sa ris sa le dau dracu de pastile si sa-mi astept crucea cu pumni stransi!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pindu (acum 12 ani)

cred ca tu ai nevoie de internare urgenta frate , esti cel putin idiot

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

colonelu morteni (acum 12 ani)

se poate frate iau acum dela 3 anxiar mai iau doar unul si din ala mai rup putin sa il las detot nu va fie frica ca nu se moare s e trece prin convulsii chinuitoare,zici ca mori da nu mori scuza-ma dac am gresit singur esti medicu tau nu te lua dupa fizic totul pleaca din subconstient !BAFTA

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniela (acum 10 ani)

as dori sa stiu cum va mai simtit dupa atata tratament dac va e bine ati scapat de ele

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marian (acum 11 luni)

O" după 25 de ani de când am luat prima dată, primele pastile de Xanax pentru atac de panica , 0...ba din contră au apărut și altele , printrre care depresia , care te mănâncă, câte puțin, încetul cu încetul. Plus un complex de pastile care te zăpăcesc la creier.
Sunt medicamente de care n-am scăpat decât până la o săptămână , ori cu băutură, dar atenție că și aici după primele 2-3 zile se instalează sevrajul medicamentos, ori cu preanecinstita și foarte combătuta iarbă...de la iarbă, nici sevraj, doar stare de bine , zen , fără medicamente, dar am avut acces foarte puțin timp. În timp ce iarba este pușcărie curată , opiumul, care te face zombie , îl poți cultiva din semințe de la supermarket, vestitul mac japonez. Altfel căutați medicamente bune " nootrope,, acestea ajută creierul, memoria și poți micșora dozele opinoidelor și benzodiazepinelor. În această grupă , cu efect slab , dar vizibil cam după o lună de zile , se află piracetamul de 6 lei , dar are efectul scontat de peste o lună de zile. Altceva, suprem dacă l-am putea cumpăra din SUA , este NZT-ul , da , de la film mi-a venit ideea și am început să caut pe google, de unde am învățat cate ceva despre medicamentele nootrope (acestea ajută la formarea de noi căi neuronale, fără drogul din farm) și am avut surpriza să aflu că acest NZT este folosit de toți cei care ne conduc, au activități ale memoriei peste medie cu peste 50% .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicu (acum 11 ani)

iau si eu anxiar,dar numai la nevoie...2,3 zile,cate una pe zi..aici e pericolul cand mergi la un medic pshiatru...nu sti in ce stare te va aduce...trebuie inceput cu cel nai slab tratament...de aceea,la multa lule le este teama,pt mici probleme psihice sa mearga la doctor...!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adi (acum 11 ani)

Iau si eu anxiar la nevoie doar si dupa ce am luat 2 Zile consecutiv ma chinuiesc de 2 saptamani sa imi scol ciocanul si sa o impusc pe Anititi...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adi (acum 11 ani)

Daca stie cineva ca nu e din cauza la anxiar sa imi spuna. Daca nu stiu sigur de ce. E din vina lui Cornel. Sa ma pupe el. Acolo la ciocanel...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marian (acum 11 luni)

De la anxiar nu se întâmplă, cel puțin mie, nu , poate luați și altceva , triapidal, alprazolam (xanax)?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adi (acum 11 ani)

Si cornel si Alexandru Arsinel.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adi (acum 11 ani)

Puneti mana si beti so trageti-va la mecla si dati- le dreacu de pastile!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iulia (acum 11 ani)

am un an si jumatate de cand iau anxiar si daca nu iau o zi am atac de panica provoaca dependenta dar dupa cateva luni

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dis (acum 11 ani)

iau de aproximativ 3 ani anxiar doar noaptea dupa ora 20.Dorm excelent sima simt excelent,iar dimineata iau Coaxil. de curand ,la indemnul medicului meu care m-a cam scapat din mana ,mi-a fost interzis categoric sa-l mai iau.Si are dreptate.Provoaca dependenta.Te simti supere si atat. De 2 luni am trecut pe Pasiflora( ceva naturist)....................dar tot ma mai uit spre pastilutele de Anxiar.Sigur i;mi trebuie ceva educatie.Atentie deci provoaca dependenta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

giovani2kx (acum 10 ani)

sall as vrea sa va spun ca in urma cu 2 luni a inceput aceasta depresie,am avut o stare de panica aproape 5 zile dupa care ma m dus la doctor,acesta m ia prescris seroplex(cipralex)si xanax dupa o saptamana dupa care ma simteam bine numai dupa ce luam xanaxul cateva ore aparea acea teama si ganduri negre,dupa o saptamana de tratament intr o dimineata am fost foarte ametit si senzatie de lesin dupa care am ajuns la urgente,care mi a prescris anxiar si mirtazepina ,pot sa spun ca am avut perioade si chiar zile cand nu mai gandeam negativ si ma simteam bine ,nu stiu cine draq ma pus intr o zi le am stopat,asta dupa 3 saptamani de medicatie ,e si aici a inceput totul stare de lesin toata ziua,ganduri de suicid,agitatie in tot corpul intr un cuvant eram aprope mort,dupa 4 zile de asa zis sevraj am fost din nou la doctor si am continuat in continuare cu mirazepina si un anxiolitic mai usor,nu ma simt bine deloc de la aceasta medicatie ,numai stiu ce sa fac ce tratament sa iau,precizez ca nu am pofta de mancare ,am cosmaruri noapte de noapte,adorm greu si sunt ca si o leguma ,numai stiu pe ce cale so iau si ce tratament sa urmez,va multumesc si as vrea sa vorbesc cu cineva care a trecut prin aceasta situatie sa tinem legetura pe mess,adresa mea este ....giovani2kx......sanatate si vointa multa....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adresa mess...giovani2kx... (acum 10 ani)

As vrea sa vorbesc cu cineva pe messenger care trece prin aceste chinuri ale depresiei adresa mea este ......giovani2kx.......va rog foarte mult simt ca numai am putere,tin sa precizez ca sunt in Franta la munca nu mai pot face fata acestei boli cumplite,am ganduri negre toata ziua si simt ca numai pot sa ma controlez ....va rog din suflet sa ma contactati.....va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Abel Abel (acum 3 luni)

Dumnezeu este biruința in toate lucrurile !! încredere în El și să venim cu rugăciune la Cel care poate ajuta in orice problema !!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 4