Dependenta de alcool raspuns medic

Abuz de stupefiante
Intrebare postata de angy_36 cu 13 ani in urma

Buna ziua! Cum pot ajuta o persoana dependenta de alcool cu tremur de maini care in urma cu cateva zile a lesinat si-a muscat limba si tot de atunci are tulburari grave de comportament. Aceste tulburari pot fi de la alcool sau s-a produs ceva in timpul lesinului? multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Carpe Diem (acum 13 ani)

Prin internarea la dezalcolizare, unde va primi ingrijire si tratament adecvat si competent.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

parerea mea (acum 13 ani)

Oferiti afectiune si poate face alta alegere.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Numai internarea in spital de psihiatrie mai poate face ceva pentru aceasta persoana.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

xxx (acum 13 ani)

sa facă ce cu afecţiunea? creyi că îi mai pasă de afecţiunea cuiva? tot ceea ce îşi doreşte o astfel de persoană de la viaţă este cât miamult alcool.

internarea e singura soluţie viabilă.

şi pentru cei ce vor să ajute o astfel de persoană.... mai bine ajutaţi-vă pe voi şi păsraţi o cât mai mare distanţă faţă de astfel de oameni slabi şi fără voinţă sau respect pentru ei şi pentru cei apropiaţi lor.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih. Delia Aldescu MPsih. Delia Aldescu este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Dependenta de alcool ca si multe alte dependente, este greu de controlat de catre cel in cauza. De cele mai multe ori, interventia celor apropiati, care hotarasc in numele persoanei cu dependenta internarea si tratamentul, este cea mai buna optiune. Psihoterapia este o varianta ulterioara, fiindca nu este recomandata in timp ce persoana este in stare de ebrietate sau sevraj. Ea se poate realiza doar sub supraveghere medicala si din momentul in care pacientul este suficient de responsabil de actiunile lui si isi doreste schimbarea.
In acest moment consultul medical si internarea este primul pas.

    Psiholog Delia Aldescu
Cabinet Individual de Psihologie
Adresa: Str. Doamna Ghica, nr. 32B
Sector 2, Bucuresti
Tel:  + 40 733 098 444
E-mail: [email protected]
http://cabinet-psihologic-online.ro/

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Abuz de stupefiante.

TEODORESCU STEFANIA (acum 10 ani)

UNDEEEEEEEEEEE , BAI , NENE ... SPUNETI CLAR O CLINICA ... COSTURI , ETC ... CE PL , MEA O ZGUDUITI SI VOI PE SITE ASTA , K TOTI ... RASPUNDETI CONCRET K CLINICI , NR TEL , PRETURI SI ALTELE ...CICA AJUTATI OMUL ... SICTIR ...NICI UN RASP SE LA VOI ...!V AM BG ULTIMUL COD , ...BMC .. , K PANA AKM AM BG CAT CUPRINDE ... SUNTETI MAI JALNICI K NOOI, CARE AVEM NEVOIE DE AJUUUUUUUUUUUUUTOOOOOOOR !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: