Cum tratam fără antibiotic tuse urata, respirație șuierătoare și nas înfundat

Abraziune corneana
Intrebare postata de oana271 cu 7 ani in urma

Buna ziua. Am un băiețel de 1 an și 6 luni. De mai bine de 1 luna tușește si îi curge nasul. Când a început sa plângă noaptea am mers la control și a avut antibiotice pentru infecția la o ureche. Tusea s a tot agravat iar la control au zis ca e ok nu mai are nimic. A început sa tușească f mult noaptea de nu putea dormi câteva ore pana se calma tusea , respirație șuierătoare care se ameliora după ce tusea puțin, nasul i-a curs foarte mult pentru câteva săptămâni iar acum mai puțin dar tot are nasul cu muci albicios. Am fost iarăși la control și au zis ca este posibil sa fie astm. Deși nu sunt teste pentru copii sub 5 ani mi au dat inhalator ul de culoare bej maro. Dozaj minim. Tusea nu mai este de durata a câtorva ore pe noapte dar încă exista, respirația șuierătoare este tot mai urâtă iar la control au zis ca poate e ceva viral dar nu se da nimic pt asta. As dori sa mai am o părere despre aceste simtome .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

MembruMobileApp1483526146 (acum 7 ani)

buna si eu sunt in aceasi faza sunt adult 24 de ani si ma confrunt de o luna cu o tuse foarte cronica dimineata si seara inainte de culcare dar cel mai mult ma deranjeaza respiratia suieratoare de care nu pot scapa am terminat un sirop de herbion de piatra si o cutie de acc600 nu stiu ce poate fi .m-am gandit sa nu fie o arsura la stomac (wheezing)de am asa respiratie suieratoare.in urma consultului la doctoru de familie a spus ca e viroza si mi-a prescris cateva medicamente. eurospal 80 mg ,doxicilina antibiotic , bromexin si paracetamol acum astept sa vad efectul medicamentelor desi sunt foarte ingandurat au trecut 2 zile de cand am inceput al 2 tratament si din ce in ce mai rau am respiratia suieratoare si tusesc dimineata .dumneavoastra ce medicamente a-ti folosit si acum cum se simte baietelu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: